Nawigacja

 • Program "Dobry Start"

  Program "Dobry Start"

  Zachęcamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą programu "Dobry Start"-jednorazowe wsparcie 300 złotych dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. W Gminie Piaseczno wnioski będą przyjmowane i wypłacane przez Wydział Świadczeń Społecznych. dobry-start_ulotka.pdf

 • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

  Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

  12 czerwca uczniowie klasy 3b i 2a uczestniczyli w całodniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie kopalni krzemienia położonej na obszarze nieistniejącej już wsi Krzemionki. Kopalnia uważana jest za najciekawszy zabytek archeologiczny naszego kraju, a jednocześnie jeden z najwspanialszych pomników techniki pradziejowej w Europie. Niezwykłe emocje wywołał spacer trasą, której fragmenty sięgają 11m pod powierzchnią ziemi. Prześledziliśmy historię prac górniczych od pradziejów po nowożytność. Po tej dawce historii, pojechaliśmy na pyszny obiad, który pozwolił nam nabrać sił na kolejny punkt wyjazdu. Przed nami bowiem było pokonanie trasy biegnącej wschodnim stokiem Łysej Góry, zwanej Drogą Królewską. Wszyscy dzielnie przemierzyli szlak, którym, według historyków, szli przed nami m.in. Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Zygmunt Stary. Szlak kończył się na szczycie Łysej Góry, gdzie zwiedzaliśmy kompleks zabudowań klasztornych oraz gołoborze z platformą widokową. Pełni wrażeń zeszliśmy ze szczytu i udaliśmy się do autokaru, aby ruszyć w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni oglądali w autokarze zakupione pamiątki. Serdeczne podziękowania składamy Państwu Agnieszce i Zbigniewowi Rowińskim, organizatorom wyjazdu. Ich zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie wycieczki dało możliwość przeżycia wielu pozytywnych emocji, które na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. /K. Perzyk/ Zapraszamy do galerii.

 • Piknik historyczno – edukacyjny

  Piknik historyczno – edukacyjny

  9 czerwca na przyszkolnym parkingu odbył się piknik rozpoczynający obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „ Polskie drogi do niepodległości”. Imprezę przygotowali Państwo Agnieszka i Zbigniew Rowińscy przy wsparciu finansowym Rady Rodziców. Całość prowadził Pan Zbigniew Rowiński , a pomagali mu członkowie Stowarzyszenia Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”. Uroczystość rozpoczęła się od występu nauczycieli i grupy młodszych uczniów, którzy zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli zdobyć wiedzę w kilku punktach, uszyć biało-czerwoną opaskę, odwiedzić punkt sanitarny, odbyć elementy musztry, pokonać tor przeszkód, wreszcie uczestniczyć w przejażdżce repliką zabytkowego pojazdu z czasów I wojny światowej. Po zdobyciu „Karty rekruta” zmęczeni odzyskiwali siły częstując się wojskową grochówką przyrządzoną przez nasze panie kucharki. Wielkie emocje, szczególnie wśród najmłodszych uczestników imprezy , wzbudził pokaz pirotechniczny. Serdecznie dziękujemy Państwu Rowińskim za przygotowanie imprezy oraz panu Zbigniewowi za poprowadzenie jej z wielką pasją i zaangażowaniem. /S. Kowalska/ Zapraszamy do galerii.

 • Wanda Chotomska - o muzyce

  Wanda Chotomska - o muzyce

  Wanda Chotomska - o muzyce - Obrazek 1

  Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom, oraz osobom zaangażowanym w niniejsze przedsięwzięcie. Anna Bielecka - Sternik, Ewa Rosłon, Weronika Bielska. Zapraszamy do galerii.
 • Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

  Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

  W dniach 24-25 maja klasy 4a i 6a były na dwudniowej wycieczce w Krakowie i Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie zwiedzili Wawel, Smoczą Jamę, Kościół Mariacki oraz wysłuchali legendarnego hejnału na Krakowskim Rynku Głównym. Następnie odkrywali tajemnice i legendy Wieliczki. Zwiedzili zabytkową Trasę Turystyczną pod kątem historii i kultury. Młodzież spotkała też Skarbnika - ducha kopalni, który sprawdził ich wiedzę podczas wykonywania dawnych prac górniczych. Nagrodą za wykonane zadania były grudki soli wydobyte w kopalni. Dzień pełen wrażeń zakończyli noclegiem w Komorze Budryk, 135 metrów po ziemią. Kolejnego dnia uczniowie zwiedzili zamek w Chęcinach oraz Centrum Nauki da Vinci, gdzie mogli nie tylko zapoznać się z biografią mistrza renesansu, ale wypróbować wiele z jego wynalazków. Wycieczka była cenną lekcją historii, ale dostarczyła też wielu niezapomnianych wrażeń. /M. Ludwicka/ Zapraszamy do galerii.

 • Sukces w badmintonie!

  Sukces w badmintonie!

  Dnia 2 czerwca odbyły się XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Płocku. Magdalena Łuczak z klasy VII a oraz Monika Łuczak z klasy III b gimnazjum zdobyły srebro w zawodach w badmintona na szczeblu wojewódzkim. Jest to historyczne osiągnięcie uczennic naszej szkoły w sporcie. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. /A.Bereza/

 • Przedstawienie

  Przedstawienie

  W dniu 29 maja 2018 r. grupa teatralna Od deski do deski zaprezentowała na szkolnej scenie przedstawienie teatralne pt. Podróż w krainę wyobraźni – Kopciuszek. Spotkanie odbyło się z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – 6 z naszej szkoły. Widzowie mieli również okazję zobaczyć kulisy powstawania przedstawienia w formie prezentacji multimedialnej. Warto zaznaczyć, iż 13 kwietnia 2018 r. grupa teatralna Od deski do deski uczestniczyła w przeglądzie teatralnym EFFKA, gdzie uczniowie 3b zaprezentowali na scenie przygotowywaną w pocie czoła wspomnianą powyżej sztukę. Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKA odbył się już po raz dziewiętnasty i cieszył się dużym zainteresowaniem. Jury doceniło wielkie zaangażowanie oraz ogrom pracy włożony w przygotowania przyznając nam nagrodę za scenografię oraz wyróżnienie aktorskie dla Michała Rybki za wcielenie się w rolę księcia w przedstawieniu. Pragniemy serdecznie podziękować naszym panom dozorcom za techniczną pomoc przy wykonaniu dekoracji scenicznej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w niniejsze przedsięwzięcie. Anna Bilecka Sternik, Weronika Bielska, Ewa Rosłon. Zapraszamy do galerii.

 • GIODO - gra miejska - II miejsce dla szkoły w Jazgarzewie

  GIODO - gra miejska - II miejsce dla szkoły w Jazgarzewie

  Dnia 10 maja 2018 r. pięcioosobowa grupa z klasy 6a: Amelka Bosko, Zosia Koszutska, Damian Przybylski, Bartłomiej Kostrzyński, Dominik Karolak, uczestniczyła w grze miejskiej pt.: "Twoje Dane Twoja Sprawa". Uczniowie odwiedzili dziewięć instytucji użyteczności publicznej m.in. Urząd Gminy, Sąd Rejonowy, Bank Spółdzielczy, Starostwo Powiatowe, w których wykonywali trudne zadania dotyczące danych osobowych, wypełniali formularze, zadawali pytania urzędnikom. Wszystko precyzyjnie, na czas, aby zdobyć najwięcej punktów. Grę ukończyli na 7 miejscu z 14 startujących ekip. Ostatecznie, po podliczeniu wszystkich punków, nasza szkoła zajęła II miejsce.

  Gra terenowa w centrum Piaseczna była dla uczniów okazją do zdobycia informacji o pracy urzędów, doskonaleniem umiejętności poruszania się na terenie miasta, czytania planu miasta, a przede wszystkim zdobyciem odpowiedniej wiedzy do kształtowania pozytywnych nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych, co umożliwi im w przyszłości sprawne, odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie. /M. Ludwicka/ Zapraszamy do galerii.

 • Złoto w międzypowiatowych zawodach w badmintona

  Złoto w międzypowiatowych zawodach w badmintona

  Magdalena Łuczak z klasy VII a oraz Monika Łuczak z klasy III b gimnazjum zdobyły złoto w międzypowiatowych zawodach w badmintona. Turniej odbył się 23 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziorna. Gratulujemy dziewczynom sukcesu./A. Bereza/

 • Kiermasz z okazji Dnia Matki

  Kiermasz z okazji Dnia Matki

  W dniach 23.05.-25.05.2018r w naszej szkole został zoorganizowany kiermasz z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Na stoiskach można było kupić prace wykonane przez świetlicę szkolną. Miło nam poinformować, iż udało się uzbierać 875 zł. Uzyskane środki przeznaczone będą na materiały plastyczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klasy V za zaangażowanie i pomoc w organizacji kiermszu. Ewa Rosłon, Weronika Bielska, Anna Bielecka - Sternik

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Niezapomniane polskie przeboje

  Niezapomniane polskie przeboje

  Dnia 25 kwietnia br. w naszej szkole odbył się po raz kolejny  Gminny konkurs "Niezapomniane polskie przeboje". Z każdym rokiem impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 79 uczniów szkół z naszej gminy: 5 zespołów wokalno-instrumentalnych, 7 zespołów wokalnych i ponad 20 solistów. Uczestników przesłuchiwali i oceniali: p. Paweł Ginda, p. Jacek Solecki oraz s. Jadwiga Zawadzka. (Wyniki konkursu) Następnego dnia zorganizowano Koncert laureatów konkursu. Do naszej szkoły przyjechali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wraz z nauczycielami i rodzicami. Wieczór uświetnił wspaniały występ przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły. Zespół w składzie: p. Beata Mańkowska, P. Paula Koszutska, p. Agnieszka Kluczyk, p. Katarzyna Aragon, p. Mariusz Pluta, p. Adam Dobrowolski, p. Krzysztof Mogilski, p. Sylwester Wilk wykonał własne interpretacje niezapomnianych polskich przebojów. Dwudniowy festiwal muzyczny wymagał dużego zaangażowania wielu osób, za które serdecznie dziękujemy. /M. Kajkowa, A. Maksymiuk/ Zapraszamy do galerii.

 • Srebro w badmintonie w zawodach powiatowych

  Srebro w badmintonie w zawodach powiatowych

  Magdalena Łuczak z klasy VII a, Zuzanna Radońska z klasy VII a oraz Natalia Woińska z klasy II b gimnazjum zdobyły srebro w powiatowych zawodach w badmintona. Turniej, w którym wzięło udział 5 drużyn, odbył się 16 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornej. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze w grupie (z Mrokowem 2:1, z Prażmowem 2:1). Finał zakończył się 2:1 dla SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornej z niewielką stratą punktów dla SP w Jazgarzewie. Gratulujemy dziewczynom sukcesu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. /A. Bereza/

 • Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

  Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

  8 maja 2018 klasy 2a i 3b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Wiolettą Piasecką w Filii Biblioteki Miasta i Gminy Piaseczno w Jazgarzewie.  Pisarka opowiadała o swojej nowej książce przybliżając uczniom postać wybitnego patrioty Ignacego Paderewskiego. Sprawdzała wiedzę uczniów na temat piłki nożnej oraz przepowiadała przyszłość. Dzieci wzięły też udział w zabawnym konkursie poprawnej wymowy oraz krótkim teatrzyku kukiełkowym. Pisarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Z okazji Dnia Bibliotekarza uczniowie złożyli życzenia pani bibliotekarce oraz podziękowali autorce za wspólne spotkanie. /A. Bielecka - Sternik, K. Perzyk/ Zapraszamy do galerii

 • Złoto w badmintonie

  Złoto w badmintonie

  Magdalena Łuczak z klasy VII a oraz Monika Łuczak z klasy III b gimnazjum zdobyły złoto w gminnych zawodach w badmintona. Turniej, w którym wzięły udział 4 drużyny, odbył się  7 maja w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze (z Józefosławiem 2:0; ze Szkołą Marzeń 2:0 oraz w finale z Zalesiem Górnym 2:1). Gratulujemy dziewczynom sukcesu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. /A. Bereza/

 • Spotkanie z podróżnikami

  Spotkanie z podróżnikami

  Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Jazgarzewie odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi - Justyną i Piotrem Ciechomskimi, którzy zaprezentowali nam historię swojej podróży po USA. Rozpoczęli od przerobienia swego samochodu - Campera i wyposażenia go w niezbędne przedmioty służące wyprawie. Podróż zajęła im 6 miesięcy i była bardzo interesująca. Udało się odwiedzić wiele miejsc zachwycających pięknem przyrody, a także dużych miast. Podziwiali między innymi wodospad Niagara, który zachwyca ludzi na całym świecie swoją potęgą.

  Z wielką uwagą i skupieniem słuchaliśmy opowieści o wizycie w wielkich miastach, takich jak: New York, Chicago czy Los Angeles. Z pięknych slajdów dowiedzieliśmy także o kulturze i historii ludzi zamieszkujących ten odległy kontynent. Wyrażamy swoją wdzięczność Państwu Ciechomskim za ciekawą lekcję o podróżach, która pozostawiła w nas tęsknotę za poszukiwaniem przygód. /Aleksandra Zając, uczennica klasy VII A/ Zapraszamy do galerii.

 • Wyjazd na Łotwę

  Wyjazd na Łotwę

  W dniach 8-13 kwietnia 2018 roku, nauczycielki Dorota Dyguła i Anna Zielińska-Miszczuk oraz sześcioro uczniów klas 3 gimnazjum: Klaudia Ruta, Klaudia Wolska, Paweł Zawiślak, Marika Gąsior, Aleksandra Gołębiowska i Zofia Rybka wzięło udział w projektowej mobilności na Łotwę w ramach partnerskiego projektu programu Erasmus Plus, Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne”, pod nazwą: „Różne pochodzenie, wspólna przyszłość”. Spotkanie to odbyło się w miasteczku Smiltene na Łotwie w szkole Smiltenes Vidusskola. Celem wizyty było wspólne realizowanie założeń projektu w ramach programu Erasmus Plus, poznanie kultury krajów partnerskich oraz rozbudzenie postawy tolerancji wobec innych narodowości. Razem z przedstawicielami z Polski w realizacji zadań uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Łotwy, Niemiec, Danii i Finlandii. 

  Aspektem kulturowym objętym programem mobilności były wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi w regionie. Program zwiedzania obejmował m. in. wycieczkę do stolicy Łotwy – Rygi. Spotkanie w Smiltene zakończyło się sukcesem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nastąpiła bardzo pożyteczna wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach. Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję podniesienie kompetencji w zakresie języka angielskiego. Przed nami rewizyta wszystkich partnerów z krajów uczestniczących w projekcie w grudniu 2018. /A. Zielińska – Miszczuk/ Zapraszamy do galerii.

 • Debata

  Debata

  Dnia 05.04.2018 w SP w Jazgarzewie odbyła się debata poświęcona tolerancji, akceptacji, emigracji w odniesieniu do uchodźców, którzy przebywają na terenie naszego kraju. Na spotkanie, w którym brała udział cała społeczność szkolna zostali zaproszeni goście specjalni- ukraińska rodzina oraz Dyrektor Ośrodka dla Uchodźców mieszczącego się w pobliżu Góry Kalwarii. Rodzina z Ukrainy przybyła do Polski kilka lat temu na skutek represji i prześladowań. Podczas uroczystości wyświetlane były filmy przybliżające problematykę migracji ludzi na świeci, uczniowie przeprowadzili wywiad z zaproszonymi gośćmi, o swojej sytuacji opowiedziały również dzieci uczęszczające do szkoły w Jazgarzewie, które także przyjechały z Ukrainy i zamieszkały w tej małej miejscowości.

  Uczniowie klas 3 gimnazjum prowadzili ożywioną dyskusję na temat stosunku do uchodźców, sposobu ich traktowania przez Polaków oraz próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, czy uchodźców należy się bać czy nie? Odbyło się także sadzenie drzewa - dębu, symbolu siły, solidarności i pojednania. W czasie spotkania został poruszony bardzo istotny i aktualny problem, żywy i bolesny, zwłaszcza dla ludzi, którzy uciekli ze swojej ojczyzny, zostawili za sobą całe dotychczasowe życie, rodzinę, przyjaciół, pracę i musieli zacząć wszystko od nowa w obcym, nieznanym i często mało przyjaznym miejscu. Debacie towarzyszyło wiele emocji, pojawiły się nawet łzy wzruszenia, ale była też radość i zrozumienie. Uczniowie placówki poznali prawdziwe ludzkie historii, nie telewizyjne czy internetowe, ale takie, które dzieją się na naszych oczach. Zobaczyli ludzi z krwi i kości poszkodowanych przez życie.

  Uroczystość została zorganizowana w ramach realizacji projektu Erasmus +. W planach jest jeszcze wiele atrakcyjnych działań związanych z projektem pt. „Różne pochodzenie, wspólna przyszłość”. /I. Jastrzębowska/ Zapraszamy do galerii.

 • Nowy adres e-mail szkoły

   

  sekretariat@spjazgarzew.pl

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie
  ul. Szkolna 10
  05-502 Piaseczno

  sekretariat@spjazgarzew.pl
 • 22 756-72-51

Galeria zdjęć