Wieczór filmowy

Dnia 31 października 2017 zorganizowano wieczór filmowy dla uczniów biorących udział w projekcie ”Różne pochodzenie – wspólna przyszłość”. Wyświetlony został film pt.: „Almanya” w reżyserii Yasemina Samdereli. Jest to komediodramat o wielopokoleniowym klanie Turków, od dziesięcioleci mieszkających w Niemczech. Przedstawia ich codzienne problemy, rozterki dotyczące przynależności narodowej i kulturowej. Film wpisuje się w temat projektu. Po projekcji, w sympatycznej atmosferze, odbyła się pogadanka na temat tolerancji, odmienności kulturowej, stosunku Polaków do imigrantów z różnych krajów. Rozmowę prowadziły pani dyrektor Izabela Jastrzębowska, pani Anna Zielińska -Miszczuk i pani Dorota Dyguła. Uczniowie chętnie i odważnie uczestniczyli w dyskusji. /D.Dyguła/  Zapraszamy do galerii.

zsp.jazgarzew@op.pl