• Regulaminy biblioteki szkolnej

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1.  Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
          2.  W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
          3.  Książki wolno wypożyczać jedynie na swoje nazwisko. Nie wypożycza się książek na nazwisko koleżanek, kolegów, nauczycieli.
          4.  Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki (w tym tylko jedną lekturę obowiązkową) na okres 2 tygodni.
          5.  Uczniowie przygotowujący się do konkursów mają prawo wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.
          6.  Uczeń, który nie oddał książki w terminie nie może korzystać z biblioteki.
          7.  W okresie choroby zakaźnej panującej w domu uczeń nie może korzystać z biblioteki.
          8.  W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości.
          9.  Na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego książki powinny być zwrócone do biblioteki.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH  W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W JAZGARZEWIE

1.Podręczniki zakupione w ramach dotacji są własnością Biblioteki Zespołu Szkół Publicznych w Jazgarzewie.

2. Podręczniki są wypożyczane na okres 1 roku szkolnego.

3. Podręczniki, wraz z dodatkowym wyposażeniem (płyty, mapy), należy zwrócić do biblioteki szkolnej w ostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego. Materiały ćwiczeniowe nie podlegają zwrotowi.

4. Uczniowie mają obowiązek szanować wypożyczone podręczniki, chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.

5. W przypadku zniszczenia podręcznika szkoła może żądać od rodziców/ opiekunów prawnych ucznia jego odkupienia.

6.W przypadku zniszczenia lub zagubienia materiałów ćwiczeniowych rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są zaopatrzyć dziecko w nowe materiały ćwiczeniowe.

7. Uczeń opuszczający szkołę zobowiązany jest do zwrotu wypożyczonych podręczników i materiałów ćwiczeniowych do biblioteki szkolnej.