• Sprawozdanie z projektu

• "Bez ograniczeń przez świat"

"Bez ograniczeń przez świat " jest drugim projektem z programu Erasmus+ realizowanym w naszej szkole od 1.09.2022 do 30.06.2024.

Jednym z podstawowych założeń tego projektu są międzynarodowe szkolenia kadry pedagogicznej mające na celu podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli uczących w placówce w metodach i sposobach pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami, pracy z narzędziami TIK, mediami społecznościowymi, w psychologii oraz w języku angielskim.

Projekt ma na celu integrację włączającą uczniów ze specjalnymi potrzebami oraz dzieci z rodzin wiejskich i dysfunkcyjnych poprzez wprowadzenie szeregu działań, które pozwolą funkcjonować im w dobrostanie. Ponadto poszerzy ofertę edukacyjną dzięki zastosowaniu elementów integrowanego kształcenia przedmiotowego CLIL.

Podniesienie kompetencji i umiejętności nauczycieli przyczyni się poprzez wprowadzenie w szkole działań opartych na zdobytej wiedzy i doświadczeniach do poszerzenia wiedzy oraz podniesienia umiejętności uczniów.

W 2023 roku jedenastu nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w sześciu szkoleniach w różnych krajach Europy: Włochy, Węgry, Hiszpania.

Daniel Barcicki uczestniczył w kursie: The course Resilience and Well-being Strengths for Teachers w dniach 24-29.04 2023 we Florencji we Włoszech.

Dorota Dyguła oraz Anna Zielińska-Miszczuk uczestniczyły w kursie Creative Strategies for Language Teachers: Make it Easy, Make it Real w dniach 22-28.05.2023 we Florencji we Włoszech.

Maria Ludwicka oraz Ewa Pudlak uczestniczyły w kursie Blended Learning: Connecting Remote and Face-to-Face Teaching w dniach 1- 06.05.2023 w Weronie we Włoszech.

Anna Zielińska-Miszczuk uczestniczyła w kursie CLIL and PBL to Improve Student Engagement w dniach 3.07.- 8.07.2023 w Budapeszcie na Węgrzech.

Dorota Dyguła, Małgorzata Filipiuk oraz Magdalena Banaszek uczestniczyły w kursie Design the Positive: Positive Thinking, Communication& School Spaces w dniach 09- 16.07.2023 w Barcelonie w Hiszpanii.

Izabela Ratter- Kępińska , Edyta Wakulewicz,Marta Augustyniak Agnieszka Zawadzka - Szajada uczestniczyły w kursie Art as Therapy: Self-Expression and Special
          Needs in Art Education
          w dniach 7-12 08.2023 w Barcelonie w Hiszpanii.

Dorota Dyguła