Nawigacja

 • Podsumowanie obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

  Podsumowanie obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

  14 listopada odbył się apel szkolny, na którym Pani Dyrektor podsumowała dotychczasowe działania w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wręczyła nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w szkolnych konkursach. Następnie uczniowie klas czwartych i piątych oglądali  „przystanki” historyczne „Droga do niepodległości”. Przechodzili kolejno do sal lekcyjnych, gdzie ich starsi koledzy z klas 6  - 8 i  3 gimnazjum opowiadali o ludziach i wydarzeniach z lat 1914 – 1918. Na wystąpienia uczniowskie składały się prezentacje multimedialne, plakaty, krótkie inscenizacje, zakończone quizem wiedzy z nagrodami. Dzieci uważnie słuchały i chętnie zgłaszały się do odpowiedzi. /S. Kowalska/ Zapraszamy do galerii

 • Szkolny przegląd tańców narodowych i ludowych

  Szkolny przegląd tańców narodowych i ludowych

  9 listopada odbył się szkolny przegląd tańców narodowych i ludowych w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. W pokazie wzięły udział wszystkie klasy młodsze (wraz z Oddziałem Przedszkolnym) oraz klasy 4b i 5a. Tańce klas 0 - 3: trojak, koziorajka, krakowiak i polonez, zostały przygotowane i choreograficznie opracowane przez wychowawczynie tych klas, a ich staranne i jednocześnie pełne pasji wykonanie zostało dostrzeżone i nagrodzone przez jury. Pierwsze miejsce w przeglądzie zajęła klasa 2a, drugie - zerówka, trzecie - kl.1 a, a wyróżnienie otrzymała kl. 3a. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację imprezy i gratulujemy laureatom. /K. Sadowska/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie w bibliotece - Stanisław Moniuszko

  Spotkanie w bibliotece - Stanisław Moniuszko

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  5 listopada zerówka wraz z klasą 3 uczestniczyła w kolejnym spotkaniu z panią Oleną. Tym razem słuchaliśmy opowieści o życiu Stanisława Moniuszki. Pani Olena grała nam jego utwory na swej wiolonczeli. Oglądaliśmy też fotografie kompozytora i miejsc z nim związanych. Serdecznie dziękujemy! /A. Bielecka - Sternik, W. Bielska, K. Perzyk/ Zapraszamy do galerii

 • Dzień języków obcych

  W  piątek 19 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Dzień ten ściśle wpisuje się w realizację  projektu „ Różne pochodzenie – wspólna przyszłość” realizowanego w ramach programu ERSMUS +. Jego głównym celem jest uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.

  Przedstawicieli wszystkich klas 4-8 zaprosiliśmy do udziału w konkursie wiedzy ogólnej o krajach

  europejskich. Po zaciętej walce, najlepszą znajomością tematu wykazali się uczniowie klasy 8a. Klasa 6a wywalczyła miejsce drugie, a trzecie klasa 3bg. Uczniowie w quizie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z krajami europejskimi i ich językami oraz sprawdzić swoje kompetencje językowe.

   Po zabawie wybrane grupy uczniów zaprezentowały znakomity repertuar muzyczno- taneczny. Mogliśmy obejrzeć pokaz tańców charakterystycznych dla krajów europejskich min. „taniec alpejski” z Austrii, „taniec fiński”, słynną „zorbę” z Grecji, „kalinkę” z Rosji i niezwykle popularną w Polsce „belgijkę” pochodzenia skandynawskiego. Po tańcach sala rozbrzmiewała wielojęzycznymi piosenkami.

   Niezwykle ciekawy był wywiad z Mają Aniłokowską- uczennicą naszej szkoły, która kilka lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Dziewczynka opowiedziała o amerykańskiej szkole i przedstawiła wiele ciekawostek o kulturze Ameryki.

  Podczas trzech polsko-angielskich prezentacji o krajach europejskich uczniowie przybliżyli ich kulturę oraz realia życia. Prezentacje zawierały min. informacje o wyjazdach do krajów partnerskich  w ramach naszego programu. Uczniowie mieli możliwość poznania wielu nowych słów np. jak w języku duńskim  podziękować czy też zapewnić wybrankę o swoim uczuciu.

   Po wyczerpującej nauce miał miejsce „festiwal dań” charakterystycznych dla różnych krajów. Podczas uczty skosztować mogliśmy wiele wyśmienitych dań z całego świata. Włoskie pizza oraz tiramisu,  francuska szarlotka, grecki gyros, niemieckie Lebkuchen, Karoffelsalt i Flachwickel, duńskie ciastka waniliowe, amerykańskie brownie a także kaukaska Adżyka, meksykańska quesadilla i tortilla były niezwykle smacznym zakończeniem imprezy.

  Ponadto, korzystając z przygotowanego przez poszczególne klasy wystroju każdej sali każdy mógł poszerzyć swoja wiedzą realioznawczą i kulturoznawczą na temat państw europejskich oraz  dowiedzieć się więcej o celach i  działaniach, naszego projektu. /D. Dyguła/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie w bibliotece

  Spotkanie w bibliotece

  W dniu 26.10.2018 r. zerówka i klasa III po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę w Jazgarzewie. Tym razem dzieci uczestniczyły w interesującym spotkaniu z pszczelarzem. Pan Krzysztof Krzyżanek opowiadał o tym, co robią w ulu pszczoły i jak się ze sobą porozumiewają. Wszyscy próbowaliśmy słodkiego miodu prosto z pasieki pana Krzysztofa. Zobaczcie sami! /A. Bielecka- Sternik, W. Bielska, K. Perzyk/

 • Konkurs piosenki patriotycznej

  Konkurs piosenki patriotycznej

  W dniu 25.10.2018 w Szkole Podstawowej w Chylicach odbył się konkurs gminny Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych: Daniel Wilk, Jagoda Zarzycka, Martyna Florczak, Małgorzata Reguła, Władysława Zelenko, Zuzanna Gruchalska, Aleksandra Nowak. Uczniowie zajęli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy. /M. Kajkowa/ Zapraszamy do galerii.

 • Polska Niepodległa - lekcja historii

  Polska Niepodległa - lekcja historii

  22 października  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji historii”, którą przeprowadził Pan Zbigniew Rowiński z Grupą Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi”. Można było obejrzeć  eksponaty pochodzące z okresów pierwszej i drugiej wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. Młodzież szkolna ćwiczyła musztrę i szyła biało-czerwone opaski na ramię. Pan Rowiński bardzo ciekawie opowiadał o historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyjaśniał, w jaki sposób walczono na frontach i jakie ofiary ponieśli nasi przodkowie, abyśmy mogli cieszyć się wolnością i pokojem. /M. Banaszek/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie z pilotem

  Spotkanie z pilotem

  23 października zerówka i klasa 1 spotkały się z panem Maciejem Bilskim, pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko na czym polega praca pilota, ale również jak wygląda pas startowy, co to jest symulator lotu, jak długo projektuje się samoloty i jakie maszyny pasażerskie obecnie latają w PLL LOT. Pod koniec spotkania odtworzono nagranie z lądowania samolotu na rzeszowskim lotnisku oraz krótki film na temat szkolenia przyszłych pilotów. Bardzo dziękujemy panu Maciejowi za wizytę oraz upominki. /A. Bielecka – Sternik, W. Bielska, K. Sadowska/ Zapraszamy do galerii.

 • Wyjazd do Danii

  Wyjazd do Danii

  W dniach 17-21 października miało miejsce w Danii spotkanie uczniów oraz nauczycieli z Łotwy, Niemiec, Danii i Finlandii, biorących udział w projekcie „ Różne podchodzenie – wspólna przyszłość” w ramach programu Erasmus +. W wyjeździe uczestniczyły nauczycielki Dorota Dyguła, Anna Zielińska – Miszczuk oraz troje uczniów: Patrycja Lewandowska, Jakub Ruta oraz Tomasz Banasiewicz. Gospodarzem była szkoła Tibberuspskolen w miejscowości  Espergaerde. Podobnie jak  na Łotwie wizyta miała na celu realizację założeń projektu w ramach programu Erasmus Plus, poznanie kultury krajów partnerskich oraz rozbudzenie postawy tolerancji wobec innych narodowości.

  Program pobytu w Danii łączył przyjemne z pożytecznym. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali niezwykle ciekawe zadanie jakim było stworzenie musicalu. Pracując w grupach międzynarodowych uczestnicy napisali 5 znakomitych piosenek do melodii znanego z lat 80-tych przeboju wykonywanego przez Jasona Donovana: „Any my dream will do”. Doskonały humor i świetna zabawa towarzyszyła szczególnie podczas wykonywania napisanych utworów.

  Odpoczynkiem od ciężkiej pracy były popołudniowe spotkania uczniów,  wspólne wyjścia na kolacje, zwiedzanie pobliskich miejsc oraz  korzystanie z tamtejszych atrakcji.  Bardzo ciekawym punktem była wspólna wycieczka do czarującej, przepełnionej  imponującymi zabytkami i ciekawą historią Kopenhagi.

  Pobyt w Danii należy do niezwykle udanych. Zawarto znajomości z ludźmi z innych krajów, wymieniono doświadczenia, poglądy, spostrzeżenia na wielu obszarach, poznano kulturę i realia innych krajów a wszystko to w doskonałej atmosferze i najważniejsze podnosząc kompetencje z języka angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wizytę przedstawicieli z krajów partnerskich w grudniu 2018. /D. Dyguła/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie w bibliotece

  Spotkanie w bibliotece

  19. 10. 2018 zerówka i trzecioklasiści wzięli udział w spotkaniu z panem Maciejem Markowskim, który opowiadał nam o różnych sposobach poszukiwania informacji o przodkach. Razem  rysowaliśmy nasze drzewa genealogiczne. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym zdjęciem w bibliotece w Jagarzewie. /A. Bielecka – Sternik, W. Bielska, K. Perzyk/ Zapraszamy do galerii.

 • Jesienna wyprawa do lasu

  Jesienna wyprawa do lasu

  17 października klasy I – III uczestniczyły w jesiennej wyprawie do lasu. Podczas pieszego wyjścia uczniowie szukali oznak jesieni, podziwiali jesienne krajobrazy, uczyli się nazywać gatunki drzew, wykonywali eksperymenty związane z mierzeniem temperatury powietrza oraz rozpoznawali rośliny należące do poszczególnych warstw lasu. Dzieci dzielnie pokonały dość długi marsz, pracując w grupach i indywidualnie nad kartami pracy. Na leśnej, słonecznej polanie wszystkim dopisywały apetyty podczas drugiego śniadania w plenerze. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły, gdzie trzecioklasiści wykonali przestrzenne makiety przedstawiające warstwową budowę lasu. /K. Sadowska, K. Perzyk, E. Wakulewicz/ Zapraszamy do galerii.

 • Ślubowanie klasy pierwszej

  Ślubowanie klasy pierwszej

  12 października o godz. 17.00 miała miejsce uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Dwadzieścioro troje dzieci zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie przez panią Dyrektor.  Świeżo upieczeni uczniowie przedstawili krótki program artystyczny i pokazali, czego się nauczyli w pierwszych tygodniach uczęszczania do szkoły. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele starszych uczniów – powitali oni nowych kolegów, udzielili im kilku dobrych rad oraz wręczyli własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Drobne upominki dzieci otrzymały również od rodziców. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek w szkolnej stołówce. /K. Sadowska/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie w bibliotece

  Spotkanie w bibliotece

  15 października w ramach obchodów 100-lecia  Odzyskania Niepodległości kl.0 i kl. III wzięły udział w spotkaniu pt.„Muzyczne dekady Niepodległości” w Bibliotece Publicznej w Jazgarzewie. Wspólnie słuchaliśmy utworów m.in. Chopina, Paderewskiego, Lutosławskiego. Przy akompaniamencie wiolonczeli wykonaliśmy piosenkę „Mój dom”. Anna Bielecka - Sternik, Katarzyna Perzyk, Weronika Bielska. Zapraszamy do galerii.

 • Zajęcia kulinarne

  Zajęcia kulinarne

  Dzisiaj zerówka wzięła udział w cyklicznych zajęciach kulinarnych. Wspólnie przygotowaliśmy słodkie sygnalizatory świetlne, którymi obdarowaliśmy pierwszaków, nauczycieli i osoby pracujące w naszej szkole. Sygnalizatory wszystkim bardzo smakowały, a my nie możemy  doczekać się kolejnych zajęć. /A. Bielecka - Sternik, W. Bielska/ Zapraszamy do galerii.

 • Konkurs techniczny na najlepszy latawiec

  Konkurs techniczny na najlepszy latawiec

  Na przełomie września i października został przeprowadzony konkurs techniczny na najlepszy latawiec. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, sięgając po wyszukane materiały, aby to ich konstrukcja była najlżejsza, a zarazem najtrwalsza. Wszyscy chcieli zaprezentować się jak najlepiej - pobić rekord wysokości, długości latania, wreszcie wytrzymałości. Silne porywy wiatru nie oszczędzały modeli, czasami rozdarciu ulegała powłoka nośna, innym razem prób nie wytrzymywał delikatny szkielet latawca, który łamał się na skutek uderzenia o ziemię. Niemniej jednak, pokaz był ciekawy, a rywalizacja emocjonująca. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zacięcia modelarskiego. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni i nagrodzeni na najbliższym apelu w październiku. /M. Lubańska/

 • Program "Dobry Start"

  Program "Dobry Start"

  Zachęcamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą programu "Dobry Start"-jednorazowe wsparcie 300 złotych dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. W Gminie Piaseczno wnioski będą przyjmowane i wypłacane przez Wydział Świadczeń Społecznych. dobry-start_ulotka.pdf

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie
  ul. Szkolna 10
  05-502 Piaseczno
  REGON: 000799701

  sekretariat@spjazgarzew.pl
 • 22 756-72-51

Galeria zdjęć