Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • LATO W MIEŚCIE 2018

 • Niezapomniane polskie przeboje

  Dnia 25 kwietnia br. w naszej szkole odbył się po raz kolejny  Gminny konkurs "Niezapomniane polskie przeboje". Z każdym rokiem impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 79 uczniów szkół z naszej gminy: 5 zespołów wokalno-instrumentalnych, 7 zespołów wokalnych i ponad 20 solistów. Uczestników przesłuchiwali i oceniali: p. Paweł Ginda, p. Jacek Solecki oraz s. Jadwiga Zawadzka. (Wyniki konkursu) Następnego dnia zorganizowano Koncert laureatów konkursu. Do naszej szkoły przyjechali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wraz z nauczycielami i rodzicami. Wieczór uświetnił wspaniały występ przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły. Zespół w składzie: p. Beata Mańkowska, P. Paula Koszutska, p. Agnieszka Kluczyk, p. Katarzyna Aragon, p. Mariusz Pluta, p. Adam Dobrowolski, p. Krzysztof Mogilski, p. Sylwester Wilk wykonał własne interpretacje niezapomnianych polskich przebojów. Dwudniowy festiwal muzyczny wymagał dużego zaangażowania wielu osób, za które serdecznie dziękujemy. /M. Kajkowa, A. Maksymiuk/ Zapraszamy do galerii.

 • Srebro w badmintonie w zawodach powiatowych

  Magdalena Łuczak z klasy VII a, Zuzanna Radońska z klasy VII a oraz Natalia Woińska z klasy II b gimnazjum zdobyły srebro w powiatowych zawodach w badmintona. Turniej, w którym wzięło udział 5 drużyn, odbył się 16 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornej. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze w grupie (z Mrokowem 2:1, z Prażmowem 2:1). Finał zakończył się 2:1 dla SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornej z niewielką stratą punktów dla SP w Jazgarzewie. Gratulujemy dziewczynom sukcesu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. /A. Bereza/

 • GIODO - gra miejska

  Dnia 10 maja 2018 r. pięcioosobowa grupa z klasy 6a: Amelka Bosko, Zosia Koszutska, Damian Przybylski, Bartłomiej Kostrzyński, Dominik Karolak, uczestniczyła w grze miejskiej pt.: "Twoje Dane Twoja Sprawa". Uczniowie odwiedzili dziewięć instytucji użyteczności publicznej m.in. Urząd Gminy, Sąd Rejonowy, Bank Spółdzielczy, Starostwo Powiatowe, w których wykonywali trudne zadania dotyczące danych osobowych, wypełniali formularze, zadawali pytania urzędnikom. Wszystko precyzyjnie, na czas, aby zdobyć najwięcej punktów. Grę ukończyli na 7 miejscu z 14 startujących ekip.

  W czerwcu ogłoszone będą oficjalne wyniki, po podliczeniu punktów za wszystkie zadania. Gra terenowa w centrum Piaseczna była dla uczniów okazją do zdobycia informacji o pracy urzędów, doskonaleniem umiejętności poruszania się na terenie miasta, czytania planu miasta, a przede wszystkim zdobyciem odpowiedniej wiedzy do kształtowania pozytywnych nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych, co umożliwi im w przyszłości sprawne, odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie. /M. Ludwicka/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

  8 maja 2018 klasy 2a i 3b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Wiolettą Piasecką w Filii Biblioteki Miasta i Gminy Piaseczno w Jazgarzewie.  Pisarka opowiadała o swojej nowej książce przybliżając uczniom postać wybitnego patrioty Ignacego Paderewskiego. Sprawdzała wiedzę uczniów na temat piłki nożnej oraz przepowiadała przyszłość. Dzieci wzięły też udział w zabawnym konkursie poprawnej wymowy oraz krótkim teatrzyku kukiełkowym. Pisarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Z okazji Dnia Bibliotekarza uczniowie złożyli życzenia pani bibliotekarce oraz podziękowali autorce za wspólne spotkanie. /A. Bielecka - Sternik, K. Perzyk/ Zapraszamy do galerii

 • Złoto w badmintonie

  Magdalena Łuczak z klasy VII a oraz Monika Łuczak z klasy III b gimnazjum zdobyły złoto w gminnych zawodach w badmintona. Turniej, w którym wzięły udział 4 drużyny, odbył się  7 maja w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze (z Józefosławiem 2:0; ze Szkołą Marzeń 2:0 oraz w finale z Zalesiem Górnym 2:1). Gratulujemy dziewczynom sukcesu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. /A. Bereza/

 • Spotkanie z podróżnikami

  Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Jazgarzewie odbyło się spotkanie z zaproszonymi gośćmi - Justyną i Piotrem Ciechomskimi, którzy zaprezentowali nam historię swojej podróży po USA. Rozpoczęli od przerobienia swego samochodu - Campera i wyposażenia go w niezbędne przedmioty służące wyprawie. Podróż zajęła im 6 miesięcy i była bardzo interesująca. Udało się odwiedzić wiele miejsc zachwycających pięknem przyrody, a także dużych miast. Podziwiali między innymi wodospad Niagara, który zachwyca ludzi na całym świecie swoją potęgą.

  Z wielką uwagą i skupieniem słuchaliśmy opowieści o wizycie w wielkich miastach, takich jak: New York, Chicago czy Los Angeles. Z pięknych slajdów dowiedzieliśmy także o kulturze i historii ludzi zamieszkujących ten odległy kontynent. Wyrażamy swoją wdzięczność Państwu Ciechomskim za ciekawą lekcję o podróżach, która pozostawiła w nas tęsknotę za poszukiwaniem przygód. /Aleksandra Zając, uczennica klasy VII A/ Zapraszamy do galerii.

 • Wyjazd na Łotwę

  W dniach 8-13 kwietnia 2018 roku, nauczycielki Dorota Dyguła i Anna Zielińska-Miszczuk oraz sześcioro uczniów klas 3 gimnazjum: Klaudia Ruta, Klaudia Wolska, Paweł Zawiślak, Marika Gąsior, Aleksandra Gołębiowska i Zofia Rybka wzięło udział w projektowej mobilności na Łotwę w ramach partnerskiego projektu programu Erasmus Plus, Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne”, pod nazwą: „Różne pochodzenie, wspólna przyszłość”. Spotkanie to odbyło się w miasteczku Smiltene na Łotwie w szkole Smiltenes Vidusskola. Celem wizyty było wspólne realizowanie założeń projektu w ramach programu Erasmus Plus, poznanie kultury krajów partnerskich oraz rozbudzenie postawy tolerancji wobec innych narodowości. Razem z przedstawicielami z Polski w realizacji zadań uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Łotwy, Niemiec, Danii i Finlandii. 

  Aspektem kulturowym objętym programem mobilności były wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi w regionie. Program zwiedzania obejmował m. in. wycieczkę do stolicy Łotwy – Rygi. Spotkanie w Smiltene zakończyło się sukcesem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nastąpiła bardzo pożyteczna wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach. Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję podniesienie kompetencji w zakresie języka angielskiego. Przed nami rewizyta wszystkich partnerów z krajów uczestniczących w projekcie w grudniu 2018. /A. Zielińska – Miszczuk/ Zapraszamy do galerii.

 • Debata

  Dnia 05.04.2018 w SP w Jazgarzewie odbyła się debata poświęcona tolerancji, akceptacji, emigracji w odniesieniu do uchodźców, którzy przebywają na terenie naszego kraju. Na spotkanie, w którym brała udział cała społeczność szkolna zostali zaproszeni goście specjalni- ukraińska rodzina oraz Dyrektor Ośrodka dla Uchodźców mieszczącego się w pobliżu Góry Kalwarii. Rodzina z Ukrainy przybyła do Polski kilka lat temu na skutek represji i prześladowań. Podczas uroczystości wyświetlane były filmy przybliżające problematykę migracji ludzi na świeci, uczniowie przeprowadzili wywiad z zaproszonymi gośćmi, o swojej sytuacji opowiedziały również dzieci uczęszczające do szkoły w Jazgarzewie, które także przyjechały z Ukrainy i zamieszkały w tej małej miejscowości.

  Uczniowie klas 3 gimnazjum prowadzili ożywioną dyskusję na temat stosunku do uchodźców, sposobu ich traktowania przez Polaków oraz próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, czy uchodźców należy się bać czy nie? Odbyło się także sadzenie drzewa - dębu, symbolu siły, solidarności i pojednania. W czasie spotkania został poruszony bardzo istotny i aktualny problem, żywy i bolesny, zwłaszcza dla ludzi, którzy uciekli ze swojej ojczyzny, zostawili za sobą całe dotychczasowe życie, rodzinę, przyjaciół, pracę i musieli zacząć wszystko od nowa w obcym, nieznanym i często mało przyjaznym miejscu. Debacie towarzyszyło wiele emocji, pojawiły się nawet łzy wzruszenia, ale była też radość i zrozumienie. Uczniowie placówki poznali prawdziwe ludzkie historii, nie telewizyjne czy internetowe, ale takie, które dzieją się na naszych oczach. Zobaczyli ludzi z krwi i kości poszkodowanych przez życie.

  Uroczystość została zorganizowana w ramach realizacji projektu Erasmus +. W planach jest jeszcze wiele atrakcyjnych działań związanych z projektem pt. „Różne pochodzenie, wspólna przyszłość”. /I. Jastrzębowska/ Zapraszamy do galerii.

 • Nowy adres e-mail szkoły

   

  sekretariat@spjazgarzew.pl

 • Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

  Dnia 20 kwietnia 2018 r. klasa 6a uczestniczyła w lekcji historii "Początki państwa polskiego" zorganizowanej w Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Przewodnik w ciekawy sposób przedstawił dzieciom historię Polan i wydarzenia prowadzące do powstania państwa polskiego, pierwszego władcę Mieszka I.Opowiedział o sposobach budowania domów i grodów, prezentując interaktywną planszę. Uczniowie zobaczyli także naczynia, narzędzia i broń jakimi posługiwali się Słowianie. W kolejnej części wycieczki szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach "W średniowiecznym skryptorium". Była to wspaniała okazja, aby zajrzeć do średniowiecznego pomieszczenia , w którym zakonnicy przepisywali księgi , posmakować pracy skryby, docenić piękno iluminacji, a także namalować własne inicjały na pergaminie. Wycieczka do muzeum była dla uczniów cenną lekcją historii przybliżającą im czasy średniowiecza i początki pastwa polskiego. /M.Ludwicka/ Zapraszamy do galerii.

 • Gminny Konkurs Piosenki Ludowej

  11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gołkowie odbył się II etap Konkursu Piosenki Ludowej. W konkursie brali udział uczniowie większości szkół Gminy Piaseczno. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie Anna Gorbaszewicz vel Gabrylewicz, Agata Weżgowiec, Natalia Pluta i Zofia Rowińska. Dziewczęta cierpliwie i sumiennie brały udział w przygotowaniach i próbach, a ich zapał i sumienność zostały docenione przez szacowne jury. Bardzo miło nam poinformować o zajęciu I miejsca w Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej. Gratulujemy! /K.Perzyk, A.Bielecka-Sternik/

 • EFFKA

  Dnia 13 kwietnia 2018 grupa teatralna Od deski do deski uczestniczyła w przeglądzie teatralnym EFFKA, organizowanym przez Centrum Kultury w Piasecznie. Uczniowie 3b zaprezentowali na scenie przygotowywaną w pocie czoła sztukę pt. Podróż w krainę wyobraźni – Kopciuszek. Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKA odbył się już po raz dziewiętnasty i cieszył się dużym zainteresowaniem. Jury doceniło wielkie zaangażowanie oraz ogrom pracy włożony w przygotowania przyznając nam nagrodę za scenografię oraz wyróżnienie aktorskie dla Michała Rybki za wcielenie się w rolę księcia w przedstawieniu. Pragniemy serdecznie podziękować naszym panom dozorcom za techniczną pomoc przy wykonaniu dekoracji scenicznej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w niniejsze przedsięwzięcie. Anna Bielecka – Sternik, Weronika Bielska, Ewa Rosłon. Zapraszamy do galerii

 • Łączy Nas Sport Nie Narkotyki

  Po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie uczestniczyli w kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”. W spotkaniu, które odbyło się w środę, 11 kwietnia, wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych oraz klas gimnazjalnych. Na spotkanie przybyła wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Robert Pach. Kampanię prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wspólnie z klubem sportowym Bąkowski Fight Club, przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno. Kampania „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa, to autorski projekt Mistrzów Świata Kick Boxingu obecnie działaczy sportowych Piotra Bąkowskiego oraz Łukasza Makarewicza oraz Dominiki Rembelskiej. Kampania prowadzona jest w celu promowania aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na życie i zdrowie, jest także alternatywą do zachowań o charakterze patologicznym. W swoim wystąpieniu do młodzieży kom. Jarosław Sawicki zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu oraz nowoczesnej technologii. Podczas spotkania swoją historię opowiadali Piotr Bąkowski i Dominika Rembelska. Chętni uczniowie mieli również możliwość próby sił ze sportowcami na deskach szkolnej scenyJ.Spotkanie zakończyło się rozdaniem upominków i wspólnym zdjęciem. /I. Ratter – Kępińska/ Zapraszamy do galerii

 • Dzień otwarty

  07.03.2018 w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Odwiedzający mogli poznać ofertę edukacyjną i zwiedzać sale lekcyjne, w których odbywały się zajęcia prowadzone przez nauczycielki: Marię Ludwicką, Sabinę Kowalską i Małgorzatę Filipiuk. Można było sprawdzić działanie tablic multimedialnych i zobaczyć najnowsze wyposażenie pracowni. Wydarzenie obfitowało w atrakcje przygotowane przez naszych nauczycieli i uczniów: pokaz balonów, występy muzyczne i taneczne dzieci z klas młodszych oraz spektakl pt. Kopciuszek. Część artystyczna, w której mogliśmy zobaczyć najbardziej utalentowanych wychowanków naszej szkoły, podbiła serca widzów, a pokaz zumby poprowadzony przez Panią Agatę Berezę zachęcił do udziału w zajęciach sportowych. Zaprezentował się także klub sportowy Sparta Jazgarzew, od lat współpracujący z naszą szkołą. Po szkole oprowadzali gości uczniowie klas starszych przekazując jednocześnie wszelkie informacje o placówce. Osoby z zewnątrz mogły porozmawiać z nauczycielami i specjalistami, którzy każdego dnia pracują z naszymi uczniami. Dla gości przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Spotkanie minęło w bardzo przyjemnej atmosferze, nie można było się nudzić. Prezentacja Pana Dyrektora Radosława Bożka i pokazy artystyczne były odzwierciedleniem tego, czym zajmujemy się na co dzień. Mamy nadzieję, że wśród gości było wielu przyszłych uczniów naszej szkoły. Zapraszamy. /M. Banaszek/ Zapraszamy do galerii

 • "Zaczytani - wiosna 2018"

  27.03.2018 roku, w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „ Zaczytani – wiosna 2018”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z klas siódmych, drugich i trzecich gimnazjum. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania. Wyniki konkursu „Zaczytani- wiosna 2018”: I miejsce – Oliwia Pustoł z kl. 7a, II miejsce – Mateusz Świstak z kl. 7a, III miejsce – Mateusz Żukowski z kl. 7a. Wyróżnienie zdobył Jakub Kotlarski z kl. 7a. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Rozdanie drobnych nagród rzeczowych dla Laureatów i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu odbędzie się w czasie najbliższego apelu szkolnego. /M. Danielewska/

 • Konkurs pięknego czytania

  W dniu 19.03.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. W I etapie uczestniczyło 27 osób. W II etapie, który odbył się 20.03.2018r. wzięło udział 13 uczniów, spośród których wyłoniono nastepujących laureatów - w klasie 2: Natalia Pluta, Bartek Przybylski, w klasie 3: Patryk Szczepaniak, Mateusz Piotrowski, Karol Radzik i Anna Nguyen, a w klasie 4: Kinga Kurowska, Sebastian Seroczyński. Serdecznie gratulujemy. /A. Maksymiuk, D. Dudzińska, M. Plata-Starosz/

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie
  ul. Szkolna 10
  05-502 Piaseczno

  sekretariat@spjazgarzew.pl
 • 22 756-72-51

Galeria zdjęć