Nawigacja

 • - Obrazek 1

 • Informacja

  Informacja

  W związku z zakończeniem prac drogowych rozkład jazdy autobusu szkolnego z dniem 09.01.2019 roku ulega zmianie. Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem zamieszczonym na stronie internetowej szkoły w zakładce „Autobus szkolny”. Szczegóły: tutaj.

 • Zima w mieście

  Zima w mieście

  „Zima w mieście”- termin: 28.01.2019- 01.02.2019, w godz. 8-16. 

  OPŁATA  ,,ZIMA  W MIEŚCIE’’ - do  10. 01. 2019 roku dokonujemy wpłaty za zapisane dzieci - 30,00 zł na konto żywieniowe.

 • Zimowe wariacje

  Zimowe wariacje

  14. 01. 2019 r. zerówka i klasa 3a uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z panią Oleną w Bibliotece w Jazgarzewie. Tym razem słuchaliśmy opowieści o Mozarcie, Schubercie i Straussie. Pani Olena przybliżyła nam pojęcie wariacji w muzyce. Po raz kolejny mieliśmy przyjemność wysłuchania fragmentów pieśni Schuberta w wykonaniu pani wiolonczelistki. /A.Bielecka- Sternik, K.Perzyk, D. Dudzińska/

 • Jasełka

  Jasełka

  Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku; w środę 19 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie ściśle wpisujące się w projekt „Różne pochodzenie – wspólna przyszłość” w ramach programu Erasmus.

  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność mogła zobaczyć w różnych scenkach jakie tradycje bożonarodzeniowe obwiązują w różnych krajach Europy oraz usłyszeć przepiękne kolędy wykonane w kilku językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.

  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, solistów, instrumentalistów, nauczycieli: pani Margarity Kajkowej oraz pani Anny Maksymiuk opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych./ D. Dyguła/

 • Warsztaty pierwszej pomocy

  Warsztaty pierwszej pomocy

  W dniu 18.12.2018 r. odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej adresowane dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie. Podczas tych warsztatów uczniowie nauczyli się jak zachowywać się bezpiecznie, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu Uczniowie nabyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy. /D. Kucharczyk - Przykaza/ Zapraszamy do galerii.

   

  Po ukończeniu warsztatów uczniowie będą:

  • potrafili zachować się w różnych zagrażających sytuacjach życiowych;

  • pamiętali, że aby zacząć kogoś ratować musisz zapewnić sobie bezpieczeństwo;

  • potrafili prawidłowo wezwać pomoc;

  • wiedzieli, jak sprawdzić stan przytomności;

  • potrafili prawidłowo udrożnić drogi oddechowe;

  • potrafili prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia;

  • potrafili ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej

  • potrafi ocenić, kiedy należy wykonać wdechy ratownicze; i masaż serca

  • potrafi wykonać prawidłowe wdechy ratownicze;

  • wiedzieli, jakie czynności wykonać przy zranieniu;

  • wiedzieli, jakie czynności można wykonać przy złamaniu kości;

  •potrafili tamować krwotok z nosa;

 • Konkurs Kolęd

  Konkurs Kolęd

  W dniu 17.12.2018, w SP nr 2 odbył się 10 Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zespół ''KAPELA Z JAZGARZEWA'' w składzie: Jagoda Zarzycka, Małgorzata Reguła, Martyna Florczak i Ula Warmiak zajął 2 miejsce w kategorii ''Zespoły''. W kategorii „Soliści” 3 miejsce zajęły ex aequo Władzia Zelenko i Małgosia Reguła. Gratulujemy. /M. Kajkowa/

 • Erasmus - wizyta gości z zagranicy

  Erasmus - wizyta gości z zagranicy

  W dniach 3 – 7 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność gościć 14 uczniów i 8 nauczycieli z 4 państw: Łotwy, Niemiec, Danii i Finlandii, które biorą udział w projekcie „Różne pochodzenie – wspólna przyszłość”. Spotkanie miało na celu realizację założeń projektu w ramach programu Erasmus Plus, poznanie kultury krajów partnerskich oraz rozbudzenie postawy tolerancji wobec innych narodowości. Opiekę nad gośćmi sprawowały Dorota Dyguła oraz Anna Zielińska – Miszczuk. Tematem przewodnim wizyty w Polsce była sztuka. Na 4 dni sala widowiskowa szkoły zamieniła się w atelier artystyczne, gdzie w grupach międzynarodowych goście oraz nasi uczniowie pracowali nad stworzeniem wspaniałych dzieł plastycznych.

  Młodzi artyści pracując razem w drużynach wykonali wiele ozdób i dekoracji świątecznych, charakterystycznych dla poszczególnych państw. Uwieńczeniem tej pracy było wspólne dekorowanie choinki. Wszystko odbywało się w cudownej atmosferze przedświątecznego kolędowania w językach krajów partnerskich oraz w języku angielskim, który jest językiem przewodnim projektu.

  Kluczowym punktem programu była praca nad obrazami graffiti, które dotyczyły tolerancji i współpracy. Na pięciu ogromnych płytach uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia i wizje tolerancji i akceptacji. Tworzenie graffiti stało się bodźcem do późniejszej rozmowy na temat projektu i jego realizacji. Uczestnicy wyrazili swoje spostrzeżenia i opowiedzieli o problemach związanych z tolerancją na świecie.

  Ciekawym doświadczeniem i jednocześnie doskonałą zabawą okazały się warsztaty z robienia świec dekoracyjnych prowadzone przez Beatę Posiadły z Akademii Czterech Pór Roku. Świece wykonane przez uczniów wzbogaciły asortyment fantów wystawionych na sprzedaż i licytację podczas szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego. Poza pracami manualnymi goście i gospodarze rywalizowali ze sobą w zajęciach sportowych oraz wspólnie uczyli się tańców regionalnych.

  Nasi goście mieli również okazję zwiedzić Warszawę oraz najciekawsze miejsca w okolicy i skorzystać z tutejszych atrakcji. Ponadto poznali naszą ojczystą kulturę, obyczaje i polską kuchnię, której wyśmienitych specjałów mieli okazję spróbować.

  Spotkanie w naszej szkole było niezwykle udane i owocne, zdecydowanie podniosło kompetencje językowe uczniów, zawiązały się nowe przyjaźnie , które mamy nadzieję przetrwają próbę czasu i przyniosą wymierne korzyści wszystkim uczestnikom projektu. Zapraszamy do galerii /D.Dyguła/

 • Mobilne planetarium

  Mobilne planetarium

  W dniach 11-12 grudnia gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium. Uczniowie wszystkich klas zaproszeni zostali na seanse do ogromnego namiotu – planetarium. W czasie pokazów odbyliśmy podróż po wszechświecie – obserwowaliśmy i „zwiedzaliśmy” planety naszego Układu Słonecznego oraz poznaliśmy historię i znaczenie Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Seanse dostarczyły niezapomnianych wrażeń oraz rozbudziły wyobraźnię! /A. Maksymiuk/ Zapraszamy do galerii.

 • Projekt - model komórki

  Projekt - model komórki

  Uczniowie klas piątych po cyklu lekcji na temat budowy różnych komórek wykonali modele komórek zwierzęcych, roślinnych i bakteryjnych z dowolnych materiałów dostępnych w ich domach. Efekty były zaskakujące: powstały komórki z galaretki, butelek i baniaków po napojach, zmywaków, gąbek, makaronu, plasteliny, styropianu....Wykonanie tych kolorowych modeli ułatwiło dzieciom zapamiętanie trudnych nazw, takich jak np. chloroplast, czy mitochondrium oraz utrwaliło wiadomości na temat różnic w budowie różnych typów komórek. /A. Chmielewska/

 • Żywe lekcje przyrody

  Żywe lekcje przyrody

  W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać ciekawe owady, jaszczurki oraz węże podczas lekcji przyrody na żywo. Lekcje te w dużej części były dofinansowane z budżetu Sołectwa w Jazgarzewie, W czasie spotkań uczniowie wysłuchali wielu ciekawych informacji na temat przedstawianych zwierząt oraz mieli okazję zobaczyć i dotknąć zarówno owady, jak i gady przywiezione przez prelegentów na zajęcia. Takie lekcje bardzo podobały się młodzieży. Wszyscy czuli się jakby byli w zoo, z tą różnicą, że tam nie można dotykać zwierząt. Zapraszamy do galerii. /A. Chmielewska/

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

  Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

  W piatek 7 grudnia po raz kolejny odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz świąteczny. Oto fotorelacja z imprezy.

 • Piaseczyńskie szkoły przyszłości

  Piaseczyńskie szkoły przyszłości

  „Piaseczyńskie szkoły przyszłości”

  Projekt Gminy Piaseczno „Piaseczyńskie szkoły przyszłości” znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, w ramach konkursu zamkniętego nr RPMA.10.01.02-IP.01-14-067/18.

  Wsparciem w ramach projektu objęto szkoły z terenu Miasta i Gminy Piaseczno:

  1. Szkoła Podstawowa w Złotokłosie, ul. Traugutta 10,
  2. Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Józefosławiu, ul. Kameralna 11,
  3. Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie,
   ul. Szkolna 10,
  4. Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym, ul. Sarenki 20,
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie, Al. Kasztanów 12,
  6. Szkoła Podstawowa nr 5 im. K.K. Baczyńskiego w Piasecznie, ul. Szkolna 14.

  W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

  1. Realizacja zajęć dydaktyczno-wyrównawczych w szkołach,
  2. Realizacja zajęć rozwijających w szkołach,
  3. Doposażenie pracowni przyrodniczych do nauczania metodą eksperymentu,
  4. Doposażenie szkół w sprzęt TIK,
  5. Realizacja warsztatów, szkoleń i zajęć wspierających rozwój kompetencji kluczowych
   i umiejętności uniwersalnych w oparciu o technologie TIK,
  6. Realizacja zajęć dydaktyczno-wyrównawczych metodą TUTORINGU dla uczniów  mających trudności
   w spełnianiu wymagań edukacyjnych w SP w Zalesiu Górnym.

  Planowane w ramach projektu zajęcia będą obejmowały obszar informatyki, matematyki, przedsiębiorczości, przyrody, biologii, chemii, geografii, fizyki, języka angielskiego i niemieckiego. Ponadto prowadzone będą zajęcia psychoedukacjyjne, kursy ICT dotyczące obsługi narzędzi informatycznych i urządzeń mobilnych, zajęcia kreatywnego i twórczego myślenia, zabawy psychoedukacyjne dotyczące pracy z wyobraźnią i wizualizacją, warsztaty CYM związane z pracą z obrazem, rysunkiem i symbolem, IROBOT: zajęcia z informatyki i robotyki, warsztaty z zakresu zagrożeń w cyberprzestrzeni. W jednej ze szkół – w Zalesiu Górnym, zaplanowano zajęcia z tutoringu. W projekcie wsparciem zostanie objętych łącznie 1035 uczniów.

  Cel projektu to podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów objętych wsparciem w projekcie oraz trwałe podniesienie jakości edukacji ukierunkowanej na wykorzystanie TIK w sześciu szkołach na terenie Miasta i Gminy Piaseczno. Wkład własny Gminy Piaseczno jest niefinansowy, w postaci udostępnienia sal na zajęcia. Dofinansowanie w ramach projektu to kwota 2 099 006,05 zł.

  Projekt jest odpowiedzią na cel szczegółowy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego: Podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w projekcie prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji szkoły.

  Dokumenty rekrutacyjne:

  1. Dane osobowe uczestnika/uczestniczki projektu,
  2. Oswiadczenie uczestnika projektu,
  3. Formularz zgloszeniowy do projektu,
  4. Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie.
  5. Regulamin projektu

  Projekt jest współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.2 Edukacja ogólna w ramach ZIT.

 • Z wizytą u króla Jana

  Z wizytą u króla Jana

  Jesienią, klasy 0, 1a, 2a i 3a wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w warsztatach i lekcjach muzealnych przeprowadzanych przez Muzeum Pałacu w Wilanowie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pałac króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki podczas lekcji „Z wizytą u Króla”. W czasie warsztatów historycznych dowiedzieli się wielu ciekawostek nt. historycznych ubiorów szlacheckich, rodzajów czcionek drukarskich, postaci uwiecznionych na obrazach oraz barwnych plafonach i rzeźbach przysufitowych. Dzieci zaprojektowały wielobarwne stroje dla szlachcica i szlachcianki, drukowały swoje imiona, malowały odlewy gipsowe znaków zodiaku oraz rzeźbiły w mydle. /K. Sadowska/ Zapraszamy do galerii.

 • Opowieści snute smyczkiem - Magiczny świat muzyki

  Opowieści snute smyczkiem - Magiczny świat muzyki

  10.12.2018 r. zerówka i 3a uczestniczyła w kolejnym spotkaniu z cyklu Opowieści snute smyczkiem w bibliotece w Jazgarzewie. Wspólnie słuchaliśmy utworów o tematyce zimowej takich kompozytorów jak Vivaldi, Czajkowski, czy Chopin. Rozpoznawaliśmy i śpiewaliśmy kolędy wykonywane przez panią Olenę. Niektórzy mogli je nawet zagrać z panią Oleną na wiolonczeli. /A. Bielecka - Sternik, W. Bielska, K. Perzyk/ Zapraszamy do galerii

 • Wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów

  Wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów

  5.12.2018 r. pomocnicy Św. Mikołaja oprowadzili zeróweczkę po zakamarkach Wielkiej Fabryki Elfów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wspólnie pomogliśmy odnaleźć elfom składniki świątecznego eliksiru, który spowodował, że Mikołaj na nowo polubił święta. Wiele radości sprawiły nam zabawy na dmuchanych placach zabaw i w basenach z kulkami. Wizytę zakończyliśmy spotkaniem ze Św.Mikołajem. Zapraszamy do galerii! /W. Bielska, A. Bielecka- Sternik/

 • Andrzejki

  Andrzejki

  30.11.2018r. wspólnie z wróżkami z zerówki przepowiadaliśmy przyszłość. Razem kręciliśmy andrzejkowym kołem fortuny, rzucaliśmy monetą przepowiadając czy spełnią się w tym roku nasze marzenia. Wiemy też kto pierwszy z naszych uczniów wyjdzie za mąż. Znamy też imiona naszych przyszłych żon i mężów. /W. Bielska/ Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie z Hanną Niewiadomską

  Spotkanie z Hanną Niewiadomską

  W środę, 21 listopada odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów (kl. 1 i "0") naszej szkoły z autorką wierszy dla dzieci, panią Hanną Niewiadomską. Podczas spotkania poetka opowiadała o tym, jak tworzy rymy i wiersze, gdzie szuka pomysłów.  Dzieci miały okazję wysłuchać wierszy przez nią napisanych i przeczytanych.  Wspólnie z naszym Gościem uczniowie napisali swój pierwszy wiersz. Na zakończenie najmłodsi wyrecytowali wiersze Hanny Niewiadomskiej, których nauczyli się wcześniej na pamięć. Po spotkaniu autorka rozdawała chętnym autografy. Zapraszamy do galerii.

 • Spotkanie z informatykiem

  Spotkanie z informatykiem

  26. 11. 2018 r. gościliśmy w zerówce tatę Zuzi pana Grzegorza Krawczyka. Rozmawialiśmy o pracy informatyka w korporacji taksówkarskiej. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają warszawskie taksówki i ile ludzi nimi podróżuje. Oglądaliśmy zdjęcia różnych taksówek z innych krajów. Na koniec wspólnie zamówiliśmy taksówkę, która przyjechała pod naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi! Zapraszamy do galerii. /A. Bielecka Sternik, W. Bielska/

 • Konkurs recytatorski "Mała Syrenka"

  Konkurs recytatorski "Mała Syrenka"

  W naszej szkole odbył się szkolny etap gminnego konkursu recytatorskiego Mała Syrenka. Wzięli w niej udział nasi najmłodsi: Małgosia Kwiatkowska, Magda Kowalska, Dawid Serwatka, Arek Drozd, Łucja Zawada, Piotrek Czapliński, Kaja Bielska, oraz Zuzia Krawczyk. Uczniowie Oddziału Przedszkolnego recytowali wiersze Hanny Niewiadomskiej, Katarzyny Marciniak oraz Władysława Bełzy. Naszym zmaganiom towarzyszyło dzielne jury w składzie: Danuta Dudzińska - nasza pani bibliotekarka, Magdalena Plata- Starosz- logopeda. Zapraszamy do galerii zdjęć. /A. Bielecka - Sternik, W. Bielska/

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie
  ul. Szkolna 10
  05-502 Piaseczno
  REGON: 000799701
  sekretariat@spjazgarzew.pl

  Inspektor Ochrony Danych
  Anna Pogorzelska
  rodoanka@gmail.com
 • 22 756-72-51

Galeria zdjęć