• Konferencje

• Dnia 7.2.2024  delegacja nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w konferencji pt. „PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE – możliwość czy konieczność nowoczesnej edukacji. Spotkanie odbyło się w  Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. Delegaci wysłuchali kilku prelekcji dotyczących projektów międzynarodowych Akredytacji Erasmusa Gminy Piaseczno zrealizowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasecznie, Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym oraz w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. Niezwykle ciekawe były dwa wystapienia: Piotra Cieszewskiego - zdobywcy Everestu i  trenera przywództwa na temat "Projekty zwiększają nasze możliwości"-  oraz Marty Blauth - z Art of Life : "Projekty międzynarodowe - konieczność nowoczesnej edukacji".

Ponadto uczestnicy mogli uzyskać wiele informcji o możliowściach programu ERSAMUS z wykładu Pań: Iwony Morawicz oraz Dorota Wojciechowskiej z FRSE.

Istotnym punktem programu konferncji był szetreg warstzatów dla dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów: OZOBOTY – propozycja wykorzystania w pracy, Canva i Book Creator -interesujące narzędzia ICT do uatrakcyjnienia lekcji, organizacja mobilności uczniowskich - doświadczenie szkoły w Zalesiu Górnym orazwymiana dobrych praktyk, eTwinning - projekty międzynarodowe odprzedszkola, warsztaty w kolorze blue – ekologiczne wykorzystanie materiałów z odzysku, ERASMUS+ sesja pytań i odpowiedzi.

Nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko z materiałami i informacjami dotyczącymi naszego projektu "Bez ograniczeń przez świat". Konferencja była doskonałą okazją do  zaprezentowania dotychczasowych  działań związanych z naszym projektem.

/D. Dyguła/

Relacja oraz zdjęcia z wydarzenia są dostępne na stronie: https://www.spzalesiegorne.pl/a/akredytacja-erasmusa-gminy-piaseczno?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ2MCZzdWJwYWdlPTI%3D