• Podręcznik dla klasy 0 obowiązujący w roku szkolnym 2022/2023

• 24.08.2022
        • Elementarz sześciolatka. Pakiet podstawowy

„Elementarz sześciolatka” przygotowuje do nauki w klasie pierwszej. Zestaw zapewnia pełną realizację podstawy programowej. W skład zestawu wchodzą: "Karty pracy" część 1-4, "Mój zeszyt" (dołączony do części 1 "Kart pracy"), "Książka", "Wycinanki", ołówek z nakładką. Wychowawca zajmie się zakupem i rozpowszechnieniem podręczników (nie dotyczy Rodziców/Opiekunów, którzy już we własnym zakresie dokonali zakupu).

• Lato w mieście

• 24.06.2022
        • W poniedziałek, 27 czerwca rozpoczynamy akcję „Lato w mieście”. Zajęcia rozpoczynamy każdego dnia o godzinie 8.00, kończymy o godzinie 16.00. Poniżej plan dnia pierwszego. Prosimy o czytanie wiadomości w dzienniku elektronicznym „Librus”, na którym będą umieszczane wiadomości dotyczące akcji. Plan dnia: 27.06.2022 r.  - poniedziałek
          08.00 - 8.30  - Zbiórka dzieci
          08.30 - 9.30  - Rozpoczęcie półkolonii. Zapoznanie z uczestnikami.
          09.30 - 10.00 - Śniadanie.
          10.30 - 13.00 - Szczegółowe zapoznanie z programem akcji „Lato w mieście 2022”. Ustalenie reguł współpracy w grupie. Tworzenie nazwy i herbu grupy.
          13.00 - 13.30 - Obiad.
          13.30 - 14.30 - Zabawy integrujące grupę, planszówki.
          14.30 - 15.30 - Zabawy i gry sportowe na boisku lub placu zabaw z wykorzystaniem  koła hula hop    oraz piłki.
          15.30 - 16.00 - Porządkowanie. Odbiór uczestników półkolonii przez opiekunów.

• Piknik Wolontariatu Uczniowskiego

• 08.06.2022
        • Szanowni Państwo,

W imieniu uczniów- wolontariuszy  i własnym zapraszamy do udziału w Pikniku Wolontariatu Uczniowskiego.

Uczniowie z 11 gminnych szkół podstawowych pod  kierunkiem opiekunów wolontariatu szkolnego  przygotowali atrakcje dla duszy i ciała.

Zapraszamy do kawiarenki obsługiwanej przez uczniów  na kawę i ciasto, na licytację obrazów namalowanych przez naszych uczniów,  zachęcamy do kupna roślinki oraz do udziału warsztatach, grach, zabawach, ćwiczeniach,  spacerze historycznym. Piknik, który odbędzie się w niedzielę 12 czerwca,  w godz. 11.00 -15.00 w Parku Miejskim  w całości będzie obsługiwany przez naszych uczniów – wolontariuszy.

Środki finansowe zebrane podczas pikniku zostaną przekazane na leczenie Patrycji , uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie.

Serdecznie zapraszamy  i liczymy na Państwa obecność.

Piknik Wolontariatu Uczniowskiego | Oficjalna strona Miasta i Gminy Piaseczno

Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego

• Poznaj Polskę 2022

• 27.05.2022
        • W ramach projektu Poznaj Polskę 2022, klasy 3 wzięły udział w lekcji muzealnej pt. Wojskowość Polska X -XVII w Muzeum Wojska Polskiego. Wycieczka odbyła się 20 maja. Kustosz Muzeum oprowadził uczniów po ekspozycji poświęconej wojskowości od czasów panowania Mieszka I po śmierć króla Jana III Sobieskiego. Opowiadał o bitwach pod Grunwaldem, Chocimiem i Wiedniem. Następnie uczniowie zwiedzili Zamek Królewski z wykorzystaniem systemu słuchawkowego. Podziwiali m.in. Salę Tronową, Gabinet Króla, Królewską Garderobę oraz Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja.

• Spotkanie z dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie dr Andrzejem Kruszewiczem

• 17.05.2022
        • W ramach realizacji projektu serdeczna karteczka klasy 3 miały zaszczyt gościć na zajęciach on-line Dyrektora Warszawskiego ZOO dr Andrzeja Kruszewicza. Pan Andrzej zdradził nam tajniki pracy lekarzy weterynarii w ZOO. Opowiedział nam jak leczy się żyrafy i daje zastrzyki lwom. Do głowy nam nawet nie przyszło, że można leczyć pelikana, który się jeszcze nie wykluł oraz pająka zaatakowanego przez małe pająki! Uczniowie złożyli życzenia i podziękowania lekarzom weterynarii na „ręce” Pana Andrzeja. Wykonane laurki zostaną przesłane do warszawskiego ZOO. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Klasa 3a i 3b

• Wyniki gminnego konkursu „Mój mat-book”

• 11.05.2022
        • Dnia 11.05.2022 roku w naszej szkole rozstrzygnięto Gminny Konkurs Matematyczny Mój Mat-Book. Miło nam poinformować, iż: I miejsce zajęła: uczennica klasy 3 b , Hanna Prochenka ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu; II miejsce zajął: Nikodem Pyłka , uczeń klasy 3a ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie; III miejsce zajęła: uczennica klasy 3 a, Małgorzata Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jazgarzewie. Nagrody zostaną dostarczone przez Organizatorów konkursu do sekretariatów szkół do dnia 20 czerwca 2022 roku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Organizatorzy konkursu: Anna  Bielecka – Sternik, Weronika Bielska

• Pokaz mody patriotycznej

• 05.05.2022
        • 5 maja odbyl się pokaz mody patriotycznej. Uczniowie mogli zamanifestować swój patriotyzm poprzez strój w barwach narodowych, galowy, historyczny lub ludowy.