Aktualności

        • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

        • 02.09.2024
        • PRZYJAZDY: 7:12 Grochowa 7:15 Bogatki Sklep 7:18 Bogatki Pętla I 7:20 Bogatki Pętla II 7:23 Bogatki Las 7:26 Wólka Pęcherska 7:35 Pęchery 7:38 Łbiska I 7:40 Łbiska II

          POWRÓT:

          poniedziałek 13:45 15:30

          wtorek 13:45 15:30

          środa 13:45 15:30

          czwartek 12:45 14:40

          piątek 12:45 14.40

          12:45 wyjazd ze szkoły, 12:48 Łbiska I, 12:51 Łbiska II, 12:54 Pęchery 12:57 Grochowa, 13:00 Bogatki Sklep, 13:03 Bogatki Pętla I, 13:05 Bogatki Pętla II, 13:08 Bogatki Las, 13:11 Wólka Pęcherska

          13:45 wyjazd ze szkoły, 12:48 Łbiska I, 13:51 Łbiska II, 13:54 Pęchery 13:57 Grochowa, 14:00 Bogatki Sklep, 14:03 Bogatki Pętla I, 14:05 Bogatki Pętla II, 14:08 Bogatki Las, 14:11 Wólka Pęcherska

          14:40 wyjazd ze szkoły, 14:43 Łbiska I, 14:46 Łbiska II, 14:49 Pęchery 15:01 Grochowa, 15:04 Bogatki Sklep, 15:07 Bogatki Pętla I, 15:10 Bogatki Pętla II, 15:13 Bogatki Las, 15:16 Wólka Pęcherska

          15:30 wyjazd ze szkoły, 15:33 Łbiska I, 15:36 Łbiska II, 15:39 Pęchery 15:42 Grochowa, 15:45 Bogatki Sklep, 15:48 Bogatki Pętla I, 15:51 Bogatki Pętla II, 15:53 Bogatki Las, 15:56 Wólka Pęcherska

        • Rozpoczęcie roku szkolnego

        • 21.08.2024
        • Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Jazgarzewie odbędzie się 02.09.2024r. o godz. 9.30  dla wszystkich klas. Uczniów obowiązuje strój galowy.

           

          Po części oficjalnej, Wychowawcy poszczególnych klas zaproszą dzieci na krótkie spotkania do sal lekcyjnych. W przypadku uczniów klas 0,1,2,3 do sal zapraszamy także zainteresowanych Rodziców.

        • Warsztaty integracyjno - profilaktyczne

        • 22.04.2024
        • Fotorelacja z warsztatów integracyjno- profilaktycznych realizowanych w ramach programu Pomoc Psychologiczna Fundacji Świętego Mikołaja, które odbyły się 15 i 16.04.24r..

          Klasy 4-8 wzięły udział w grze "STOP HEJT, bo jesteście super!", a klasy 1-3 wzięły udział w grze "SuperMoce ma każdy ZWIERZ. Czy Wy TEŻ?"

          W trakcie tych gier zostały poruszone treści dotyczące:

          -asertywności, budowania granic, "mówienia nie",

          -reagowania na hejt, krytykowania, plotkowania,

          -konsekwencji nadmiernego korzystania/uzależnienia od gier komputerowych,

          -zdrowego stylu życia,

          -dopalaczy, energetyków i innych szkodliwych substancji- na co uważać,

          -budowania mocnych stron, pewności siebie, talentów,

          -współpracy, integracji w drużynach,

          -zdrowia psychicznego i fizycznego (aktywności fizycznej).

          /Ewa Kopińska/

        • Warsztaty wielkanocne

        • 26.03.2024
        • Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy oraz do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijamy zdolności plastyczne i manualne. Organizatorzy: Ewa Kopińska, Paulina Olewniczak, Katarzyna Roszkiewicz

        • Wizyta w domu Seniora

        • 12.12.2023
        • Wolontariusze z 7 i 4 klasy w odwiedzinach w domu seniora. Wolontariusze dekorowali pierniczki, śpiewali kolędy z podpopiecznymi domu oraz wręczyli im świąteczne kartki wykonane przez uczniów. Wesołych i zdrowych Świąt

        • Gala wolontariatu

        • 12.12.2023
        • 5.12.2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przedstawiciele wolontariatu wraz z opiekunami reprezentowali szkołę na III Gali Wolontariatu. Podczas spotkania odbyły się ciekawe warsztaty. Miłą niespodzianką była pizza dla wolontariuszy, a nauczyciele i opiekunowie szkolnych wolontariatów wymieniali się swoimi doświadczeniami pracy na rzecz innych podczas tworzenia świątecznych kartek. Serdecznie dziękujemy! /Paulina Olewniczak/

        • Góra grosza

        • 13.11.2023
        • Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie! Już po raz XXIV Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza. Chcemy, aby nasza szkoła włączyła się w tę akcję! Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Tegoroczna zbiórka monet odbędzie się od 9.11.2023 do 22.12.2023. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w akcji GÓRA GROSZA 2023. Pieniążki przynosimy posegregowane i przeliczone nominałami 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, i 5 zł do wychowawców. /Paulina Olewniczak, Ewa Kacak/

        • Tydzień zdrowego odżywiania

        • 31.10.2023
        • W dniach 23-27.10 obywał się coroczny tydzień zdrowego odżywiania. W tym roku uczniowie poznali zdrowotne właściwości pomarańczowych warzyw, m. in. dyni i marchewki. Zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne, wykonane plakaty i prace plastyczne. Rodzice uczniów pomogli w pieczeniu ciast marchewkowych i dyniowych oraz w przyrządzaniu sałatek i past warzywnych. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. /A. Chmielewska, K. Sadowska/ 

          Oto relacja szczegółowa:

          POMARAŃCZOWY - TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA – PAŹDZIERNIK

          Od 23 do 27 października w naszej szkole celebrowaliśmy

           TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA – Dynia i inne pomarańczowe...

          W tym roku uczniowie naszej szkoły zajęli się warzywami oraz owocami w kolorze pomarańczowym, a w szczególności nad naszą nadal niedocenianą DYNIĄ.

          Wszystkie kasy wykonały zadania plastyczne, edukacyjne oraz kulinarne związane z promocją pomarańczowych warzyw oraz  owoców.

          Zadania plastyczno-edukacyjne:

          Uczniowie wykonali plakaty, których tematem przewodnim były korzyści ze spożywania owoców dyni oraz reklama innych „bogatych w zdrowie” polskich pomarańczowych owoców i warzyw – plakaty zawieszone zostały na korytarzach oraz w salach lekcyjnych.

          Zadania kulinarne

          1. Ciasto dyniowe lub marchewkowe

          We wtorek 24 października uczniowie ze wszystkich klas degustowali pyszne ciasta, w których jednym z obowiązkowych składników była dynia albo marchewka.

          Większość ciast przygotowali sami uczniowie, w klasach młodszych pomogli wspaniali Rodzice.

          1. Sałatka lub surówka z dynią , marchewką lub innym pomarańczowym warzywem w roli głównej

          We czwartek 26 października każda klasa od 4 do 8 wykona co najmniej jedną

          sałatkę lub surówkę. Każdy chętny mógł spróbować przygotowanych pysznych sałatek oraz surówek w czasie długiej przerwy 11:25- 11:45 lub 12:30 – 12:45.

          1. Zadanie pt. inne ciekawe potrawy z dyni, marchewki i innych pomarańczowych…

          w piątek 27 października uczniowie w obrębie swojego zespołu  klasowego mieli okazję spróbować różnorodnych potraw z dynią w roli głównej. Były między innymi:

          - różne pysznie doprawione pasty z dyni - do smarowania kanapek,

          - placuszki z dyni,

          - frytki z marchewki,

          - chrupiące chipsy z dyni oraz marchewki,

          - pieczona dynia do kanapek,

          - soki z dyni, marchewki, brzoskwini,

          - naturalny jogurt ze świeżymi pomarańczowymi owocami.

          Oprócz pysznych „pomarańczowych” potraw w tygodniu zdrowego odżywiania większość uczniów miała ze sobą zdrowe drugie śniadania, w których nie było słodkich rogalików, ciasteczek, batoników, cukierków, wód smakowych za to były pyszne zdrowe kanapki z ciemnym chlebem i warzywami oraz zdrowa herbatka i woda do popicia.

        • Dzień gier planszowych i łamigłówek

        • 11.10.2023
        • Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią ale doskonale ćwiczą umysł, rozwijają umiejętności strategiczne jak przewidywanie i planowanie kolejnych ruchów, uczą współpracy i zasad fair play. Mając to na uwadze, w piątek 29 września w naszej szkole odbył się "Dzień gier planszowych, łamigłówek i rebusów". Uczniowie z entuzjazmem zagrali w następujące gry: Kot i mysz, Krzesełka, Dobble, Drabiny, Warcaby, Splendor i Milionerzy. Uczniowie miło spedzili czas, a jednocześnie uczyli się współpracy, rozwijali kreatywność oraz logiczne myślenie. Była to dobra zabawa, ale nie tylko.... Gra w planszówki przynosi wiele korzyści. Umożliwia bezpośredni kontakt z innymi osobami. Dzięki nim młody człowiek nabywa kompetencji społecznych, wspierają komunikację pozwalają lepiej poznać koleżanki i kolegów. Przyczynia się do redukcji stresu. Był to również dobry sposób na promocję innych form spędzania wolnego czasu🙂

  • Galeria zdjęć

    • brak danych