Poniżej link do wirtualnego spaceru po naszej szkole.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Poniżej link do wirtualnego spaceru po naszej szkole.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
W poniedziałek, 28 lutego odbył się apel dla klas 4-8 dotyczący sytuacji na Ukrainie. Obchodziliśmy również dzień solidarności z Ukrainą i prowadzimy zbiórki darów w ramach pomocy dla uchodźców.
1.03.2022 odbyły się spotkania z autorkami książek dla dzieci: Barbarą Szelągowską, pisarką i Moniką Jędrychowską, ilustratorką. Uczestniczyły w nich klasy 0 - 4. Uczniowie zapoznali się z twórczością autorek i poznali ich warsztat pracy. Spotkania pomogły zrozumieć dzieciom, jak powstaje książka. /K. Sadowska/
Klasa 4a ma wielkie serce, które dzisiaj szczególne mocno zabiło z okazji Walentynek. Na lekcji techniki tworzyliśmy piękne karty i zapisywaliśmy w nich nasze myśli. Nie szczędziliśmy sobie ciepłych słów ukrytych w sentencjach, życzeniach i pozdrowieniach. I chociaż nasze prace często dedykowaliśmy anonimowo, to na pewno wszyscy byśmy chcieli, aby takie dobre emocje towarzyszyły nam częściej. /M.Lubańska/
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że wszelkie informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, klas pierwszych szkół podstawowych oraz oddziałów sportowych i dwujęzycznych prowadzonych przez Gminę Piaseczno znajdują się pod adresem:
Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy czwartej przygotowali: mapę, flagę i godło Danii, wiadomości o stolicy - Kopenhadze i jej głównych zabytkach. Zebrali wiadomości o liczbie ludności, powierzchni, granicach, klimacie, faunie i florze. Dzięki temu wydarzeniu, dowiedzieli się, że ten skandynawski kraj, leżący na kilkuset wyspach z największą Grenlandią, jest monarchią i krajem protestanckim. Poznali zwyczaje świąteczne i kuchnię duńską. Przygotowali wystawę przedmiotów kojarzonych z Danią, m.in.: Bajki H. Ch. Andersena, klocki lego, słodycze, monety duńskie. Pokaz uświetnili nauką kilku zwrotów w języku duńskim oraz przysmakiem Duńczyków - śledziem na sto sposobów. /M.Lubańska/
Przed świętami w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Polskiego. Każda klasa miała zadanie zaprezentowania w ciekawej formule jednej z epok literackich. Klasie 4 w udziale przypadło Oświecenie. Ujęliśmy w ramy czasowe epokę i pokazaliśmy wydarzenia, które ją zapoczątkowały. Przedstawiliśmy wiodących myślicieli i ich wpływ na kształtowanie światopoglądu w nauce, literaturze i sztuce. Oświecenie rozwinęło nowy styl zwany klasycyzmem, omówiliśmy jego główne cechy i wyjaśniliśmy w jaki sposób realizował filozofię epoki. Wspomnieliśmy o największym dziele jakim była Wielka Encyklopedia Francuska i przywołaliśmy pamięcią przełomowe odkrycia, które miały miejsce w XVIII w. Scharakteryzowaliśmy Oświecenie w Polsce i znane postaci, które odegrały ważną rolę w krzewieniu wiedzy, kultury i sztuki tamtych czasów. Naszą prezentację w strojach z epoki wzbogaciliśmy zdjęciami i krótkimi scenkami literackimi. /M.Lubańska/
W naszej szkole rozstrzygnęliśmy konkurs „Wielkie dzieła w fotografii”. Na zdjęciach piękne prace wykonane przez uczniów klas 6-8. Twórcy wykazali się pomysłowością i talentem. Serdecznie gratulujemy!
Przygotuj się do lekcji- najlepiej w oddzielnym pomieszczeniu.
Bądź gotowy do zajęć. Miej przy sobie podręcznik, zeszyt i niezbędne przybory .
Zachowuj się kulturalnie wobec Nauczycieli i Kolegów. Używaj zwrotów grzecznościowych.
Wycisz mikrofon. Włączaj go tylko, kiedy mówisz.
Nie mów z innymi, czekaj na swoją kolej.
Nie wyłączaj kamerki( jeśli ją masz).
Bądź punktualny. Dołączaj do spotkania, kiedy Nauczyciel je rozpocznie.
Nie pisz z kolegami w czasie prowadzonych zajęć i nie zajmuj się czymkolwiek poza lekcją.
Nie hejtuj! Szanuj i pomagaj! Zachowanie nadal podlega ocenie!
Nie nagrywaj lekcji bez zgody Nauczyciela, nie upubliczniaj wizerunku- takie działania są zabronione i karalne.
Przed lekcjami zjedz, skorzystaj z toalety, nie pozwól , by cokolwiek Cię rozpraszało!
Wyłącz lub wycisz telefon, nie korzystaj z niego podczas zajęć!
Bądź aktywny, maksymalnie korzystaj z proponowanych lekcji.
Pracuj samodzielnie( chyba ,że Nauczyciel zmieni formę pracy).
Regularnie odsyłaj zadawane prace bezpośrednio do Nauczyciela.
Godziny lekcyjne będą realizowane w formie bezpośredniego połączenia online z nauczycielem(stały plan lekcji).
Lekcje trwają 40 minut dla uczniów starszych, dla młodszych zgodnie z wytycznymi Wychowawców.
Godziny rozpoczynania lekcji pozostają niezmienione, wydłużają się tylko przerwy.
W razie potrzeby uczniom będą przesyłane dodatkowe materiały .
Klasy ósme będą realizowały zajęcia przygotowujące do egzaminu ustalone z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych( ewentualnie zajęcia – konsultacje mogą odbywać się na terenie szkoły, po ustaleniu tego z nauczycielem).
Nauczyciele wspomagający włączą się w pomoc poszczególnym uczniom potrzebującym, będą do dyspozycji na terenie szkoły.
Uczniowie z orzeczeniami mogą uczestniczyć w zajęciach na terenie placówki za zgodą rodzica/opiekuna.
W miarę możliwości i wydolności uczniów odbywają się zajęcia specjalistyczne( zdw, rewalidacja, logopedia, terapia, itp.) – głównie w formie online.
Pedagog i psycholog będą aktywnie włączać się w działania na rzecz uczniów , rodziców i nauczycieli oraz prowadzić wsparcie online, telefoniczne lub mailowe.
Pracujemy na platformie Teams, prace, zalecenia wysyłane są przez platformę lub dziennik elektroniczny- zakładki - wiadomości oraz zadania - prace domowe.
Każdego dnia nauczyciele będą wysyłać uczniom poszczególnych klas podsumowanie pracy na lekcjach z informacją o ewentualnej pracy domowej.
Na lekcjach będzie sprawdzana lista obecności.
Na stronie szkoły dostępny jest regulamin pracy na TEAMS, z którym uczniowie mają zapoznać się i przestrzegać podczas lekcji zdalnej.
Uczniowie mają aktywnie uczestniczyć w lekcji i stosować się do poleceń nauczyciela.
Uczniowie mają obowiązek wykonywać prace na ocenę samodzielnie.
Uczniowie o wszelkich ewentualnych klasówkach i sprawdzianach będą informowani wcześniej i zasady sprawdzania ich wiedzy będą im wyjaśniane z wyprzedzeniem( z uwzględnieniem uczniów z opiniami i orzeczeniami).
Rodzice przekazują informacje wychowawcom o ewentualnych potrzebach sprzętowych.
Rodzina może liczyć na wsparcie szkoły laptopami/tabletami, które będą do odebrania w sekretariacie szkoły po wcześniejszym umówieniu się i podpisaniu stosownej umowy.
Rodzice mają wspierać dzieci w ich wysiłkach , a jednocześnie kontrolować ich pracę i łączenie się na poszczególne lekcje.
Rodzice zobowiązani są do poinformowania wychowawców u kogo występują poważne problemy z Internetem, abyśmy mogli zweryfikować ewentualne wymówki uczniów.
Świetlica szkolna działa w godzinach 7-17, wypełnia wyłącznie zadania opiekuńcze.
Na bieżąco będzie prowadzony monitoring działań i będziemy dostosowywać się do zmieniających się potrzeb weryfikując wcześniejsze postępowanie.
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Serdeczna Karteczka, klasy 3 z ogromną radością wykonały świąteczne kartki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Konstancinie - Jeziornej. Jeszcze raz życzymy Wszystkim zdrowych i wesołych Świąt.
13.12.2021r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Tobie mały Panie”. Miło nam poinformować, iż w kategorii zespołów wokalnych klas I-III, jazgarzewski zespół „Solfinki” zajął 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy Magdalenie Kowalskiej z kl. 3a, Aleksandrze Maciejewskiej z kl. 3a, Izabeli Osuch z kl. 3b oraz Łucji Zawadzie z kl. 3a. W kategorii solistów klas I-III, 3 miejsce zajęła Krystyna Waluś- Fituch z kl. 1a, wyróżnienie otrzymała również Aleksandra Maciejewska z kl. 3a. Film z występu dostępny na szkolnym FB.
W załączeniu przekazujemy wspólny list Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej.
19.11.2021r. klasy 3 odwiedziły pracowników kolei wąskotorowej w Piasecznie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy czym zajmuje się maszynista, zwrotniczy , gdzie naprawia się wagony i jakie są ich rodzaje. W modelarni oglądaliśmy dużą makietę kolejową. Niezapomniane wrażenia dostarczyła nam przejażdżka drezyną. Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem podziękowań i laurek. Wizytę osłodziły nam piaseczyńskie krówki wąskotorówki. /W. Bielska/
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedstawiamy Państwu krótki film przygotowany przez uczennice z klasy szóstej: Natalię i Gabrysię oraz grupę historyczno-edukacyjną Szare Szeregi.
Powered by aSc EduPage