Publikujemy szkolną instrukcję bezbiepczeństwa związaną z Covid 19 - rownież w zakładce Dokumentacja.
Pochód uczniów
- 22.10.2020
Dnia 8 października uczniowie klasy piątej przeszli korytarzami szkoły przebrani za postacie mitologiczne. Wśród bohaterów mogliśmy zobaczyć piękną Afrodytę, gromowładnego Zeusa, posępnego Aresa, Herę, Demeter i wiele innych osobistości.
Każda z postaci przygotowała krótki fragment swojej historii, który przekazywała młodszym koleżankom i kolegom podczas obchodu. Pomysł na prezentacje zrodził się po lekcjach j. polskiego, podczas których uczniowie omawiali mity i zapoznawali się z niesamowitymi, często pełnymi przygód życiorysami bogów, herosów i bohaterów greckich.
Uczniów klasy piątej rozpierała duma, a młodsze dzieci były bardzo zainteresowane prezentowaną im tematyką, zadawały pytania i dzięki temu również poszerzały swoją wiedzę. /I. Jastrzębowska/
Wyniki konkursu :Lato z Bagnem w Chojnowskim Parku Krajobrazowym"
- 19.10.2020
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu przyrodniczo-plastycznego "Lato z Bagnem w Chojnowskim Parku Krajobrazowym". III miejsce w kategorii klas I-III zdobyła uczennica naszej szkoły Anita Bielska z kl. III a – za portret i opis dziwoni zwyczajnej. Gratulujemy!
Projekt edukacyjny „Prezentacja Multimedialna”.
- 16.10.2020
- 1
W czwartek, tj. 15 października 2020 r. w naszej szkole odbył się pokaz prac multimedialnych przygotowanych przez uczniów klas 8. Każdy uczestnik projektu edukacyjnego przygotował prezentację zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania różnorodnych narzędzi pracy, co pozwoliło w ostateczności na stworzenie bardzo interesujących projektów. Prezentacje multimedialne były poświęcone m.in. sylwetkom sławnych osób, wynalazkom, które zmieniły świat, zwyczajom i świętom w innych krajach, ale i takim zagadnieniom jak strefa 51, pszczoła jako owad superważny, czy skąd się wzięły nasze nazwiska? Część prezentacji została przeprowadzona w języku angielskim, co uatrakcyjniło pokaz i dało możliwość sprawdzenia umiejętności językowych uczniów. Praca nad projektem umożliwiła uczniom poszerzenie wiedzy na dany temat oraz nabranie umiejętności dotyczących publicznych wystąpień. Atmosfera w trakcie prezentowania tematów była bardzo przyjazna. Cała prezentacja projektu zasługuje na ogromną pochwałę. /W. Matulka/
Tydzień Świadomości Dysleksji
- 10.10.2020
- 5
W dniach od 5 do 8 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło: “Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań”. Każdego dnia odkrywaliśmy, jak (nie)zwykły ruch, czyli ćwiczenia fizyczne wpływają na nasze umiejętności szkolne – pisanie, czytanie, emocje, planowanie i organizację działań. Jak ruch pobudza i uaktywnia nasz umysł i jak pomaga się odprężyć? W poniedziałek skupiliśmy się na ćwiczeniach wspierających pisanie. Robiliśmy ćwiczenia z zakresu motoryki dużej i małej, ćwiczenia stymulujące odpowiednie napięcie mięśniowe. Dowiedzieliśmy się, jakie ćwiczenia wykonywać, gdy w trakcie pisania boli nas ręka, piszemy za wolno lub zbyt mocno przyciskamy ołówek. We wtorek ćwiczyliśmy oczy, aby przygotować je do czytania, pracowaliśmy ze wskaźnikami i dowiedzieliśmy się jakie mięśnie odpowiadają za ruch gałki ocznej. W środę na naszych twarzach pojawiał się uśmiech od ucha do ucha. A to za sprawą śmiesznych wierszyków i "niegrzecznych" rymowanek, terapeuty w roli wesołego klauna, a także żartów prezentowanych przez dzieci, w czasie przerw, przez szkolny radiowęzeł. Po raz kolejny pokazaliśmy, że z uśmiechem uczymy się łatwiej! A poza tym śmiech to (nie)zwykłe ćwiczenie fizyczne - porusza mięsnie naszego ciała, pobudza układ odpornościowy, dotlenia organizm. W czwartek (8 października 2020, Europejski Dzień Dysleksji) w dalszym ciągu bawiliśmy się ruchem. Tym razem wykorzystaliśmy go przy ćwiczeniach w mówieniu. W większości klas obyła się akcja "Uczniu sprawdź się - łamańce językowe". Zanim jednak zaczęliśmy "żonglować" słowami robiliśmy profesjonalną, aktorską rozgrzewkę mięśni twarzy i języka. Po takich ćwiczeniach, nawet najtrudniejsze łamańce nie były nam straszne. Obejrzeliśmy też wystawę "Sławni ludzie z dysleksją". Przypatrując się tym postaciom i ich osiągnięciom dzieciom łatwiej uwierzyć, że dysleksja nie jest przeszkodą, której nie można pokonać. A trudności pomagają nam czasem w drodze do sukcesu, bo uczą wytrwałości i konsekwencji, "zmuszając" do ciągłego szukania metod i sposobów radzenia sobie z naszymi ograniczeniami. Tego dnia stworzyliśmy "Galerię Na Korytarzu", która zapełniła się wykonanymi przez uczniów z klas 0-3 ilustracjami do czytanych w tym tygodniu baśni H. Ch. Andersena, również słynnego dyslektyka. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością tworząc ciekawe rysunki do “Calineczki”, “Małej Syrenki” i “Nowych szat cesarza”. A przy wejściu do szkoły zawisły postery, pozwalające rodzicom i nauczycielom zapoznać się z informacjami i wskazówkami dotyczącymi pomocy dziecku z dysleksją. To był niezwykle udany tydzień! Udało mi się zaangażować w zabawę i naukę wiele dzieci i dorosłych i mam nadzieję, że cała społeczność szkolna poszerzyła przy okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji swoją wiedzę i doświadczenia w tym temacie. /Małgorzata Danielewska, terapeuta pedagogiczny/
Bezpłatne zajęcia na pływalni
- 08.10.2020
Zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do klas I-III w szkołach podstawowych na bezpłatne zajęcia z nauki pływania "Bezpieczna Kropelka"! Zajęcia organizowane wraz z Unią Związków Warszawy i Mazowsza odbywać będą się: na pływalni LAVO ul. Geodetów 23 E, 05-500 Józefosław.
DOSTĘPNE MIEJSCA NA:
Cykl: 26.10.2020 - 11.12.2020
Poniedziałki , wtorki, czwartki i piątki.
godz. 13.30 - 15.30
Grupy dostosowane ze względu na umiejętności oraz wiek uczestników!
Więcej informacji oraz zapisy:
bk.jozefoslaw@gmail.com
tel. 883972885
https://lavo.fun/bezpieczna-kropelka/
więcej informacji:
https://lavo.fun/wp-content/uploads/2020/09/Bezpieczna-Kropelka-wszystie-informacje.pdf
Strona FB:
https://www.facebook.com/BezpiecznaKropelka
Dzień Wdzięczności
- 10.10.2020
22 września obchodziliśmy Dzień Wdzięczności. W tym roku zwracaliśmy szczególną uwagę na pracę pań woźnych, kucharek, konserwatorów. Poprosiliśmy wychowawców, rodziców, by porozmawiali z dziećmi o tej inicjatywie, tak by stworzyć podziękowania będące wyrazem zrozumienia dla ich roli w życiu szkoły. Każda klasa stworzyła życzenia, list, wiersz, piosenkę, którą podkreśliła wartość pracy pań dbających o czystość szkoły, o jakość posiłków. Zrobiliśmy galerię na korytarzu: obrazki, plakaty. Tego dnia przedstawiciele uczniów przez radiowęzeł odczytali życzenia, wiersze. Były też słodkie niespodzianki, zaproszenia na herbatkę, rozmowy. (A.Szajda)
Jesienne akcje i konkursy przyrodnicze
- 09.10.2020
- 1
We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku akcjach i konkursach przyrodniczych. 21 i 22 września klasy 1, 4,5,6,7,8 (165 osób) wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata 2020. Sprzątaliśmy teren w okolicy szkoły. Niestety teren okazał się niezbyt czysty, uczniowie znaleźli wiele butelek szklanych i plastikowych oraz wiele plastikowych opakowań. Niestety nadal nie można powiedzieć żeby nasze społeczeństwo nie śmieciło Uczniowie chętnie uczestniczyli w Akcji, wielu przyniosło własne rękawiczki. Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno przekazał nam rękawiczki w liczbie 50 par oraz worki na szkło, plastik i odpady mieszane. W tygodniu od 21 do 25 września przeprowadzone zostały również lekcje na temat ograniczania zużycia plastiku - podsumowaniem akcji będą plakaty promujące ograniczenie zużycia plastiku w naszych domach.
W ramach „Akcji profilaktycznej Covid- 19” uczniowie klas 4,5,6,7,8 wykonali plakaty , gazetki oraz prezentację multimedialne na temat profilaktyki koronawirusa.
Natomiast uczniowie klas 1,2,3, wzięli udział w szkolnym etapie konkursu pt. "Lato z bagnem chojnowskim" organizowanego przez Zespół Mazowieckich Parków Krajobrazowych. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej wybranego gatunku ptaka zamieszkującego tereny bagienne Lasów Chojnowskich. Trzy najpiękniejsze pracę powędrowała na etap międzyszkolny. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. (A.Chmielewska)
Stypendia św. Mikołaja
- 07.09.2020
Oto informacje o naborze wniosków do Stypendium Św Mikołaja. Szkolnym koordynatorem jest szkolna pedagog Izabela Ratter -Kępińska. Wszystkie dokumenty są dostępne również na stronie internetowej: www.mikolaj.org.pl/stypendia
Regulamin_SSM_rok_szkolny_2020.2021.pdf
Stypendia_sw._Mikolaja_nabor_wnioskow_styp.pdf
Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych
- 07.09.2020
We wrześniu br. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (UMWM) w Warszawie planuje nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych” − najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2019/2020. Program jest skierowany do uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą uczniami klas VII i VIII szkól podstawowych oraz uczniami liceów ogólnokształcących na Mazowszu. Nabór wniosków o przyznanie stypendium będzie się składał z dwóch części:
I część- elektroniczna rejestracja wniosków na stronie internetowej projektu pod adresem: https://stypendia.oeiizk.waw.pl,
II część- przekazanie wersji papierowej dokumentów do Urzędu.
Wygenerowany ze strony internetowej wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami, należy złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym (decyduje data wpływu) na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Departament Edukacji Publicznej i Sportu
ul. B. Brechta 3, 03-472 WarszawaW ramach programu przyznanych zostanie 476 stypendiów. Wartość stypendium wyniesie nie mniej niż 4500 zł. Stypendium ma charakter edukacyjny i może być przeznaczone na zakup m.in. sprzętu komputerowego, fachowej literatury, podstawowego wyposażenia miejsca nauki w domu, opłacenie uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych oraz korzystania z internetu.
Więcej informacji odnośnie naboru i regulamin programu można znaleźć na stronie internetowej projektu.
List Ministra Edukacji Narodowej
- 31.08.2020
Świetlica i autobus szkolny
- 27.08.2020
Regulamin_autobusu_oraz deklaracja 2020.2021.doc
Karty zgłoszenia do świetlicy szkolnej i deklaracje korzystania z autobusu szkolnego przyjmowane będą 1 września 2020 r. (wtorek) w godzinach 9.00-12.00 na szkolnym placu zabaw. Karty zgłoszenia do świetlicy oddziału przedszkolnego i deklaracje korzystania z autobusu szkolnego przyjmowane będą 31 sierpnia (poniedziałek) po rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021. Prosimy o przygotowanie wpłaty 20 złotych (brak możliwości wydawania reszty) lub wyprawki. Wyprawka: papier xero (ryza), farby plakatowe, kredki grube, plastelina. Karty zgłoszenia do świetlicy szkolnej i deklaracje korzystania z autobusu szkolnego należy pobrać ze strony internetowej szkoły. Prosimy o dokładne i czytelne wypełnienie druków. Zgodnie z regulaminem świetlicy szkolnej nie ma możliwości przyjęcia dziecka do świetlicy i korzystania z przejazdu autobusem szkolnym bez dostarczonych wcześniej kart zgłoszenia.
Informacja
- 25.08.2020
Nasza szkoła w ramach wspomagania nauczania online otrzymała z Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno nowy sprzęt komputerowy finansowany ze środków unijnych, tj. 6 multimedialnych laptopów wraz z najnowszym licencjonowanym oprogramowaniem systemowym w ramach projektu „Zdalna Szkoła+ w Gminie Piaseczno”. Program „Zdalna szkoła+” to odpowiedź Centrum Projektów Polska Cyfrowa na obecną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem, oraz zamknięciem placówek oświatowych. Finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.
Zakup sfinansowany w ramach realizacji programu pn. „Zdalna Szkoła+ – wsparcie ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Wyprawka dla zerówki szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021
- 19.08.2020
Wyniki konkursu przyrodniczo - fotograficznego
- 24.06.2020
Wyniki Konkursu Fotograficzno – przyrodniczego – Wiosna w Obiektywie – piękno polskiej przyrody.
I MIEJSCE – 9 głosów
– zdjęcie nr 4 „Leśna piękność – harmonia barw” – Julianna Chmielewska klasa 6b
II MIEJSCE – 8 głosów
– zdjęcie nr 8 „ Wiosenna modelka” – Piotr Zasowski klasa 4a
III MIEJSCE EX AEQUO - po 7 głosów
– zdjęcia nr 2 oraz nr 6
nr 2 „Jagodowa ścieżka” – Marcel Krawczyk klasa 5a
nr 6 „ Lustrzany staw” – Krystian Strzelecki klasa 7a
Gratulujemy!
Skład komisji konkursowej: Izabela Jastrzębowska, Maria Ludwicka, Marta Augustyniak, Marta Śliwińska, Anna Zielińska – Miszczuk, Mariola Jankowska, Agnieszka Zawadzka- Szajda, Wioletta Matulka, Magdalena Banaszek, Małgorzata Filipiuk, siostra Jadwiga Zawadzka, Izabela Ratter- Kępińska, Agnieszka Ciesielska, Katarzyna Sadowska, Iwona Smykuła, Małgorzata Danielewska, Małgorzata Lubańska, Sabina Kowalska, Ewa Kopińska.
PODSUMOWANIE KONKURSU „FIZYCZNY ŚWIAT 2020”
- 22.06.2020
Wyniki konkursu „Kangur matematyczny”
- 16.06.2020
W kategorii „Żaczek” – kl. 2: Wynik bardzo dobry otrzymali: Inga Kluczyńska, Filip Szymański, Maksymilian Skalski, Gabriela Kostrzyńska, Wiktor Gołębiowski. Wyróżnienie otrzymał Szymon Kozłowski. W kategorii „Maluch” – kl. 4: Wyróżnienie otrzymał Cezary Bosko. W kategorii „Beniamin”- kl. 6: Wyróżnienie otrzymała Julianna Chmielewska. Upominki dla uczestników konkursu będą do odbioru w sekretariacie razem ze świadectwami. Serdecznie gratulujemy!
Mój dzienniczek lektur - rozstrzygnięcie konkursu
- 15.06.2020
- 1
Organizatorami konkursu czytelniczego dla klas 1-3 „Mój dzienniczek lektur” byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i biblioteka szkolna. Uczestnicy mieli trudne zadanie, ponieważ przeczytane książki musieli opisać w dzienniczku podając imię i nazwisko autora i ilustratora, tytuł książki, krótką informację o treści oraz samodzielnie wykonać ilustrację. Jury brało pod uwagę liczbę i treść opisów, estetykę wykonania prac, samodzielność i oryginalność. Dyplomy i nagrody laureaci otrzymają razem ze świadectwem szkolnym.
WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 „ MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR”
KLASA 1
1 miejsce Róża Zarzycka
2 miejsce Maja Górska
3 miejsce Ksawery Jakubowski
Wyróżnienie: Stanisław Bobak, Małgorzata Kwiatkowska
KLASA 2
1 miejsce Amelia Jakóbowska
2 miejsce Anita Bielska
3 miejsce Emilia Gorzkowska, Maksymilian Skalski
KLASA 3
1 miejsce Julia Wójcik
2 miejsce Zuzanna Tokaj
3 miejsce Pola Gorbaszewicz vel Gabrylewicz
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Sukces w konkursie PT KRUS
- 24.06.2020
W kwietniu uczniowie z klas młodszych wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz". Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 1 A Kaja Bielska zajęła III miejsce w etapie PT KRUS niniejszego konkursu. Serdecznie gratulujemy! I Zapraszamy po odbiór nagrody! Anna Bielecka - Sternik, Weronika Bielska
Podsumowanie po II etapie konkursu fizycznego „Fizyczny Świat”
- 15.06.2020
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie