• Księżniczka Muzalinda

• 19.02.2019
        • W walentynki zeróweczka wraz z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej w Gołkowie pojechała do Domu Kultury w Piasecznie na bajkę muzyczną pt.: „Księżniczka Muzalinda”. Barwnej opowieści o wesołej, ale nieco szalonej księżniczce towarzyszyła muzyka grana na żywo. Pod koniec dzieci miały okazje poznać instrumenty muzyczne wykorzystane w spektaklu, a także nauczyć się prostej piosenki. Zapraszamy do galerii. /A.Bielecka - Sternik, W.Bielska/

• Muzyczne spotkanie w bibliotece

• 15.02.2019
        • W poniedziałek, 11.02.2019 r. klasa "0" oraz klasa 3a po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Jazgarzewie. Tym razem na spotkaniu z cyklu "Opowieści snute smyczkiem" pani Olena Zhurova-Tsolka opowiedziała o dzieciństwie Fryderyka Chopina. Uczniowie słuchali utworów, które skomponował Chopin jako dziecko oraz oglądali zdjęcia miejsc, które związane są z polskim kompozytorem. Na zakończenie zostały odczytane także wiersze Wandy Chotomskiej o Fryderyku Chopinie i jego muzyce. /A. Bielecka - Sternik, K. Perzyk, W. Bielska/ Zapraszamy do galerii.

• "Zima w mieście"

• 05.02.2019
        • Akcja „Zima w mieście 2019” trwała w Szkole Podstawowej w Jazgarzewie od 28.01. do 01.02. Uczestniczyło w niej 41 uczniów , którzy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Dzieci miały zapewnione trzy posiłki dziennie. Plan akcji obejmował zajęcia ruchowe, rekreacyjne, tematyczne, plastyczne, muzyczne i profilaktyczne. Dzieci w godzinach 8-16 uczyły się ciekawych tańców, wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe, interesujące prace plastyczne np. plakaty, nawiązujące do tematów profilaktycznych. Uczniowie równie chętnie i z sukcesami grali w tenisa stołowego.

Podczas akcji „Zima w mieście” zostały zorganizowane wycieczki - do sali zabaw w Warszawie oraz do kina na Ursynowie. Nawiązana została współpraca z Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym, którego przedstawicielka przygotowała dla uczestników półkolonii aktywne zajęcia, które stanowiły nie tylko rozrywkę , ale wzbudziły niemałą ciekawość wśród wszystkich dzieci. Uczniowie wykonywali także zapachowe kostki mydlane, które mogli zabrać do domu, odwiedzili również Bibliotekę Rejonową w Jazgarzewie. Program akcji był bardzo bogaty, nie było czasu na nudę! Każdy dzień mijał szybko i radośnie. Zajęcia zakończyły się podziękowaniami, rozdaniem słodkości i dyplomów. Zapraszamy do galerii.

• Program "Dobry Start"

• 12.06.2018
        • Zachęcamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą programu "Dobry Start"-jednorazowe wsparcie 300 złotych dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. W Gminie Piaseczno wnioski będą przyjmowane i wypłacane przez Wydział Świadczeń Społecznych. dobry-start_ulotka.pdf